Нормативи робочих місць для осіб з інвалідністю

12 Березня 2015 Друкувати цю новину

300_400_491978001425981671В приміщенні Бородянського районного центру зайнятості відбувся семінар-нарада з питань укомплектування нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. На захід були запрошені директор Бородянського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ірина Мельниченко, керівник громадської організації «Прагнення» Олександр Галицький, начальник відділу соціально-трудових відносин Управління соціального захисту населення Бородянської райдержадміністрації Богдан Коновалов, юрисконсульт ДП «Клавдіївський лісгосп» Сергій Баришенко, а також представники підприємств, установ та організацій Бородянського району.

Директор центру зайнятості Сергій Колосовський повідомив, що згідно ст.19 Закону № 875 для підприємств, установ, організацій, у тому числі і громадських організацій осіб з інвалідністю, а також фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця. У ст.18 прямо встановлено обов'язок роботодавців не лише створювати для працевлаштування осіб з інвалідністю робочі місця, а й забезпечувати такі умови праці, які б відповідали вимогам їх індивідуальних програм реабілітації, та надавати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством. Підприємства самостійно здійснюють розрахунок кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу, встановленого ч.1 ст.19 Закону № 875, і забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Оксана Коляденко розповіла, що виконанням нормативу робочих місць вважається працевлаштування підприємством відповідної кількості осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним. Шукати ж осіб з інвалідністю на вакантні місця кадрові служби підприємств можуть або власними силами, або звертатись до центрів зайнятості. Окрім цього, роботодавці зобов'язані подавати до центрів зайнятості за місцем реєстрації інформацію про наявність у них вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування осіб з інвалідністю як звіт про наявність вакансій.

Під час семінару обговорили питання щодо недостатньої кількості вакантних посад для цієї категорії населення.

Київська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук