Нікого не залишити осторонь (Ґендерний аудит доступності у місті Краматорськ, Донецька область)

Нікого не залишити осторонь (Ґендерний аудит доступності у місті Краматорськ, Донецька область)
19 Січня 2018
Друкувати цю новину

Нікого не залишити осторонь (Ґендерний аудит доступності у місті Краматорськ, Донецька область)

Приблизна кількість людей з інвалідністю у Донецькій та Луганській областях становить 372 000 осіб, і їх чисельність зростає внаслідок внутрішнього переміщення. Відтоді як місто Краматорськ стало обласним центром, у ньому знаходяться більшість обласних закладів охорони здоров’я, надання соціальних та адміністративних послуг. Внутрішньо переміщені жінки та чоловіки з інвалідністю, які проживають у Донецькій області, залежать від медичної та соціальної допомоги й адміністративних послуг, що надаються в Краматорську.

Жінки та дівчата зазнають множинної дискримінації за ознаками ґендеру та інвалідності, що збільшує їх уразливість. Вони не мають доступу до медичних послуг та послуг сексуального та репродуктивного здоров’я, зазнають насильства та ґендерно упередженого розподілу ресурсів у домогосподарствах. Відсутність даних та ґендерного аналізу з питань інвалідності заважає розумінню перешкод, з якими стикаються жінки у доступі до державних послуг. Недостатня взаємодія з поборниками та поборницями прав жінок та жінок з інвалідністю обмежує заходи, що здійснюються органами влади для вирішення проблем жінок з інвалідністю у місцевому плануванні та бюджетуванні.

Ґендерний аудит доступності послуг, проведений структурою ООН Жінки спільно з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України та Краматорською міською радою в 2017 році, визначив інформаційні та комунікаційні проблеми, а також архітектурні та інфраструктурні перешкоди, які обмежують доступ жінок з інвалідністю до державних послуг та призводять до їх соціальної ізоляції, відчуження та виключення.

Ґендерний аудит доступності, проведений в рамках спільного проєкту ПРООН та ООН Жінки «Відновлення врядування та примирення в постраждалих від кризи громадах України», який фінансується Європейським Союзом.

Детальніше ознайомитись з аудитом

  Категорія: