“Назустріч людям”

12 Грудня 2014 Друкувати цю новину

unnamedСаме під таким гаслом за ініціативою Очаківського міськрайцентру зайнятості в рамках відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю проходив семінар для безробітних громадян з інвалідністю за участю соціальних партнерів.

Під час заходу, що проходив у читальній залі міської бібліотеки фахівці Очаківського міськрайцентру зайнятості - начальник відділу активної підтримки безробітних І.Ваврик та начальник відділу взаємодії з роботодавцями Л.Франчук розповіли про послуги для даної категорії громадян, розкрили переваги кожної з них, навели позитивні приклади з досвіду діяльності. Зокрема йшлося про: індивідуальну роботу спеціалістів з кожним клієнтом, що сприяло активізації зусиль особи у напрямі ефективного пошуку роботи; надання психологічної підтримки, практичних порад; залучення громадян з інвалідністю до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру; направлення на стажування на виробництві, що ставало початком стабільної зайнятості; працевлаштування особи з інвалідністю на новостворене робоче місце завдяки компенсації роботодавцям витрат єдиного соціального внеску; започаткування власної справи людиною цієї категорії та багато іншого.

Фахівці наголошували, що громадянам з обмеженими функціональними можливостями, які звертаються за послугами до Очаківського МРЦЗ, приділяється підвищена увага з боку спеціалістів. У цій діяльності центр зайнятості завжди розраховує на співпрацю із соціальними партнерами: управліннями соціального захисту населення Очаківської міської ради та Очаківської райдержадміністрації, Очаківською районною лікарнею, Очаківським Товариством Червоного Хреста та інших. Спільно спеціалісти державних та громадських організацій виконують добру справу: переймаються проблемами людей з вадами здоров’я, і не тільки з питань їх зайнятості, а й з психологічної підтримки цих громадян, соціальної та трудової адаптації тощо.

Кожному учаснику рекомендовано відвідати підприємства, установи, організації, які мають норматив щодо працевлаштування людей з інвалідністю, з метою співбесіди з роботодавцями щодо перспектив працевлаштування.

Спеціаліст управління соціального захисту населення надала комплексну інформацію про можливості служб соціального захисту: направлення на професійне навчання та реабілітацію людей-осіб з інвалідністю, вирішення проблем трудових відносин тощо. Запросили людей відвідати їх установи з метою адресної допомоги кожному.

Семінар завершився діалогом - люди задавали спеціалістам запитання, ділилися проблемами, були вдячні за поради. Усім «сущим на землі» доля несе свої випробування. І в таких ситуаціях важливо не лише вірити у себе та свої сили, а й відчувати підтримку тих, хто поруч. Про це не можна забувати.

Миколаївський обласний центр зайнятості

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук