Національна Асамблея людей з інвалідністю вітає всіх християн зі святом Стрітення Господнього!

Національна Асамблея людей з інвалідністю вітає всіх християн зі святом Стрітення Господнього!
15 Лютого 2017
Друкувати цю новину

Свято Стрітення Господнього входить до дванадцяти найбільших церковних свят. Урочисто відзначати його почали з кінця V століття в пам’ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження.

День стрітення – це також точка у часі, де зустрілись Старий і Новий Заповіт, давній світ і християнство.

Закон, описаний у Старому Заповіті, постановляв, що жінка, яка народила хлопчика, 40 днів (а дівчинку – 80 днів), була ритуально нечистою. Після проходження цього часу для очищення кожна мати мала принести до святині однорічне ягня в жертву на знак визнання над собою найвищої Божої влади і подяки, та голуба чи горлицю – як жертву очищення від гріхів. Бідним жінкам було дозволено принести лише дві горлиці. Після цього жінка вважалась очищеною.

Згідно з тим самим законом, від часу визволення євреїв із єгипетського полону кожне перше немовля чоловічої статі належало Богові, і його треба було приносити до храму на 40-й день після народження. Пречиста Діва Марія, як Божа Мати, не була зобов’язана до обряду очищення, бо освятилася Христовим Різдвом. Та вона все ж виконала припис закону і також принесла в жертву дві горлиці.

Коли Діва Марія і Святий Йосиф принесли новонародженого Христа до єрусалимського храму, щоб пожертвувати Господові, їм назустріч вийшов праведний старець Симеон та пророчиця Анна.

Симеон чекав зустрічі з Господом 300 років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником, і Дух Святий сповістив йому, що старець зможе померти лише тоді, як побачить Ісуса Христа. Так і здійснилося – Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей».

Цього ж дня в Єрусалимському храмі відбулася ще одна зустріч. До Марії та Йосифа вийшла 84-річна вдова. Її звали Анна-пророчиця за натхненні проповіді про Бога. Вона багато років жила та працювала в храмі. Анна-пророчиця вклонилася новонародженому Спасителю і вийшла з храму, несучи всьому місту новину про пришестя Месії, визволителя Ізраїлю.

Отже, Стрітення – це свято зустрічі людини з Богом, а також той момент, в який зустрілися Старий і Новий Заповіт, древній світ і християнство. Як писав єпископ Феофан Затворник: «В лиці Симеона весь Старий Заповіт, невикуплене людство, з миром відходить у вічність, даючи місце християнству…»

Також 15 лютого, у день Стрітення Господнього, святкується Міжнародний день православної молоді. Це свято встановлене рішенням 14-ї асамблеї Всесвітнього Православного Молодіжного Руху в 1992 році з благословення предстоятелів усіх Православних Церков світу.

Цього дня в церквах України традиційно святили воду та свічі. Посвячені на Стрітення свічки звалися «громичними», їх запалювали і ставили перед образами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від грому. Ці ж свічки давали в руки вмираючому під час читання одхідної молитви. На Стрітення, за народними уявленнями, зима йде туди, де було літо, а літо – де була зима.

У цей День ми вітаємо всіх християн із цим Великим святом! Бажаємо всім Божих благословень, розради і підбадьорення! І ми свідчимо, що у Бога не залишиться безсилим ніяке слово. Зі святом Стрітення Господнього!

  Категорія: