Наприкінці листопада відбулось засідання Ради у справах осіб з інвалідністю при Кабінеті Міністрів України

by sancho | 26 Грудня 2017 17:42

28 листопада під головуванням Павла Розенка відбулось засідання Ради у справах осіб з інвалідністю.

У ході засідання Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко та уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич розкритикували діяльність Міністерства охорони здоров'я щодо людей з інвалідністю. Про це повідомляють Українські Новини.

Павло Розенко під час засідання наголосив, що розчарований роботою МОЗ щодо людей з інвалідністю.

"Я дуже розчарований сьогодні вашим виступом. Дуже розчарований, знаючи потенціал команди. Я знаю команду Міністерства охорони здоров'я, ви нормальні люди, у яких є голова на плечах, і розумієте суть проблеми. Так, на вас зараз покладено дуже складне питання щодо реформування галузі в цілому, немає питань... Але нарівні з цими питаннями є багато питань, покладених на міністерство, які запускати не можна", - сказав Розенко.

Також він підкреслив, що міністерству необхідно налагодити комунікацію з профільними громадськими організаціям для більш ефективної роботи.

У той же час Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич заявив, що МОЗ сьогодні нічого не робить по відношенню до людей з інвалідністю.

"Я часто критикую те чи інше міністерство...    А МОЗ я не можу критикувати взагалі, немає за що критикувати. Це найгірше міністерство за результатами року. Тут нічого критикувати. МОЗ сьогодні нічого не робить по відношенню до людей з інвалідністю. Нічого, це я говорю відповідально", - сказав президент Національного комітету спорту осіб з інвалідністю, уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич в ході засідання Ради у справах осіб з інвалідністю.

За його словами, найбільш проблемним є питання забезпечення людей з інвалідністю засобами медичного призначення.

Сушкевич додав, що вважає за необхідне розширити перелік засобів медичного призначення.

Також в ході засідання Ради у справах осіб з інвалідністю Сушкевич заявив, що виступає за збільшення допомоги внутрішньо переміщеним особам з числа людей з інвалідністю.

"В нашій країні людям з інвалідністю дуже важко. На минулому засіданні я сказав, що є найважча категорія людей з інвалідністю, яким найстрашніше в нашій країні, - це переселенці з інвалідністю", - сказав Сушкевич.

Він зазначив, що дана категорія переселенців масово повертається на окуповані території, так як існуюча допомога не може забезпечити всі їхні першочергові потреби.

"Я б просив підвищити державну допомогу цим категоріям", - додав уповноважений.

Крім того, він вважає, що профільним міністерствам необхідно розробити програми підтримки переселенців з інвалідністю.

                                                                                                                                              За інформацією ukranews.com

Публікуємо ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ[1] засідання Ради у справах осіб з інвалідністю від 28 листопада 2017 року №2.

Endnotes:
  1. ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2017/12/Protokolne-rishennya-Rady-28-lystopada-2017-roku.pdf

Source URL: http://naiu.org.ua/naprykintsi-lystopada-vidbulos-zasidannya-rady-u-spravah-osib-z-invalidnistyu-pry-kabineti-ministriv-ukrayiny/