НАІУ щодо затвердження нових Авіаційних правил України

НАІУ щодо затвердження нових Авіаційних правил України
19 Лютого 2019
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (НАІУ) розглянула наказ Державіаслужби від 28.11.2018 № 1239 «Про затвердження Авіаційних правил України «Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу», надісланий листом Державіаслужби та інформує наступне.

В минулому році Національна Асамблея людей з інвалідністю України вже давала свої застереження, пропозиції і зауваження до проєкту наказу “Про затвердження Авіаційних правил України “Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу”, а саме:

  • (п.6) Передбачити зобов’язання експлуатанта аеропорту оприлюднювати на своїх Інтернет-сайтах принаймні українською та англійською мовами інформацію щодо визначених місць розташування пунктів прибуття та відправлення до/з будівлі аеровокзалу (термінала) або в межах аеропорту, у яких пасажири з інвалідністю або з обмеженими можливостями у пересуванні можуть безперешкодно повідомити про своє прибуття та зробити запит про надання їм необхідної допомоги;
  • (п.7) передбачити вимогу щодо відповідного навчання груп супроводу пасажирів з інвалідністю;
  • (п.10) чи правильно ми розуміємо, що пасажир зобов’язаний повідомити про свою обмеженість у пересуванні (інвалідність)? А якщо він цього не зробить (п. 14)? Хто має повідомити такого пасажира про такий обов’язок? Наприклад, якщо квитки купуються через Інтернет? Попередити за 48 годин… а якщо сьогодні купується квиток на завтра?
  • Важливо, щоб пасажиру не відмовили в наданні супроводу по причині не повідомлення ним про таку потребу;
  • (п.20) передбачити можливість: «пересуватися від свого місця до туалетного приміщення»;
  • Не регламентовано обов’язковість наявності салонного візка та можливість скористатися туалетом на борту літака (пасажир має бути поінформований про неможливість скористатись туалетом на борту);
  • (п.20-21) замінити термін «пересувні засоби» на ТЗР (компенсаторні засоби, допоміжні засоби);
  • (п.23) що із перевезенням візка, якщо пасажир не повідомив за 48 годин?
  • (п.28) «фізичний стан викликає занепокоєння…» – суб’єктивне визначення, чи можемо це якось конкретизувати?

Усі пропозиції НАІУ були враховані Державіаслужбою в зазначеній редакції, тому ми підтримуємо дану редакцію наказу та просимо внести технічні правки:

  • У пункті 11 Розділу «ІХ. Реєстрація пасажирів та оформлення багажу» слова  «Інвалідна коляска» замінити словами «Крісло колісне», що відповідатиме термінології статті 102 Повітряного кодексу України.
  • В абзаці першому та другому підпункті 1 пункту 2 Розділу «XI. Багаж» слова  «складена інвалідна коляска» та «інвалідної коляски» замінити відповідно до словами «складене крісло колісне» та «крісло колісне», що відповідатиме термінології статті 102 Повітряного кодексу України.
  • В абзаці першому підпункті 2 пункту 4 Розділу «ХVII. Обов’язки авіаперевізника щодо інформування пасажирів про їх права» слово «вадами» замінити словом «порушеннями».

Інші редакційні правки викладені у додатку.

Додаток: ПРАВИЛА повітряних перевезень та обслуговування  пасажирів і багажу з внесеними змінами (105 арк.)

 

  Категорія: