НАІУ прозвітувала

НАІУ прозвітувала
8 Грудня 2017
Друкувати цю новину

5 – 6 грудня 2017 року в м. Києві відбулось засідання вищого керівного органу НАІУ – Генеральної Асамблеї.

У засіданні взяли участь  представники понад 120 всеукраїнських та регіональних громадських організацій людей з інвалідністю – члени Національної Асамблеї, представники НАІУ в регіонах, а також почесні гості.

Серед почесних гостей: Міністр соціальної політики України – Андрій Рева, директор  Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю – Олена Линдюк, менеджер проєктів Програми розвитку ООН –  Олена Іванова;  координатор проєктів Міжнародної фундації виборчих систем IFES – Наталія Балюк; старший менеджер проєктів відділу охорони здоров’я  Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) – Тетяна Растригіна;  керівник Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні – Наталія Мельниченко; представник Секретаріату Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю –Ірина Степіна.

На порядку денному:

  • Звіт Голови НАІУ за 2017 рік.
  • Звіт Контрольно-ревізійної Комісії НАІУ за 2016 р.
  • Обрання Голови НАІУ.
  • Обрання Генерального секретаря НАІУ.
  • Обрання членів Контрольно-ревізійної комісії НАІУ.
  • Про членство громадських організацій осіб з інвалідністю в НАІУ.

Під час засідання Генеральної Асамблеї було підведено підсумки діяльності НАІУ у формуванні та реалізації державної політики щодо соціального захисту та забезпечення прав осіб з інвалідністю  у 2017 році, визначено стратегію та основні напрямки діяльності НАІУ на 2018-2022 роки, представлено звіт Контрольно-ревізійної Комісії НАІУ за 2016 рік.

У своєму виступі голова НАІУ Валерій Сушкевич відмітив, що діяльність НАІУ протягом звітного періоду була направлена на виконання Стратегії НАІУ «Прагнеш рівності – дій!», що прийнята на виконання Конвенції ООН з прав людей з інвалідністю та представив основні результативні показники та досягнення року. Дивись інфографіку.

Генеральний секретар Вікторія Назаренко у своєму виступі доповіла про основні результати реалізації програми НАІУ «Врятуймо разом!» у 2017 році. Основною для реалізації якої став Міжнародний проєкт «Тренінги,  розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної,фізичної реабілітації». Проєкт фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.   Відмітила, що протягом реалізації проєкту 262 особи були працевлаштовані, протягом року проведено 6 тренінгів для роботодавців щодо працевлаштування людей з інвалідністю;  3 триденних семінари з відкриття власної справи, в яких взяли участь 70 осіб; 4 табори активної реабілітації для осіб з травмою хребта та спинного мозку на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ; 110 осіб направлено на навчання, курси підготовки та перепідготовки кваліфікованих працівників. Закуплено обладнання на суму 1,186 млн.грн. для започаткування та розвитку власного бізнесу ВПО з інвалідністю, членів їх родин та створення нових робочих місць на підприємствах ГОІ та ФОП (55 міні-грантів). Загальна сума фінансування цього напрямку  з початку проєкту – понад 2 млн.грн. (Дивись презентацію).

НАІУ у 2017 році продовжила реалізацію програми реабілітації поранених бійців АТО  «Повернення до життя» підтриманої Трастовим фондом НАТО з медичної реабілітації. Володмир Азін, координатор програми представив результати діяльності програми протягом останнього року, зокрема щодо проведення 7 таборів активної реабілітації, в яких взяли участь 76 бійців. (Дивись презентацію).

Представники Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації передали Валерію Сушкевичу лист-подяку Національній Асамблеї людей з інвалідінстю від Фредеріка Пежо, Керівника сектору Трастових фондів НАТО (NSPA) за високий професіоналізм, цілеспрямованість та значний вклад у співробітництво України і НАТО у медичній сфері. В листі керівник сектору вбачає залученість НАІУ до програми як ключовий елемент успішної імплементації цієї ініціативи в рамках Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні. “Це дійсно реальний приклад вдалого практичного співробітництва на міжнародному рівні”.

З привітальним словом до учасників засідання звернувся Міністр соціальної політики України Андрій Рева. Який наголосив на необхідності  співпраці з громадським рухом людей з інвалідністю для усунення бар’єрів, які існують та перешкоджають особі з інвалідністю реалізовуватися та відчувати себе повноцінний членом суспільства. Міністр зазначив, що питання забезпечення прав людей з інвалідністю, в тому числі учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб є пріоритетним в роботі міністерства. Керівник відомства проінформував присутніх про шлях до прийняття пенсійної реформи та необхідність вдосконалення щодо пенсій по інвалідності для відновлення принципу соціальної справедливості; підняв питання передачі МСЕК та необхідності залучення незалежних експертів до процесу встановлення групу інвалідності та недопущення корупційних схем у цій сфері та необхіднідності запровадження монетизації пільг/переходу та компенсації та інше.

Виконавчий директор Наталія Скрипка поінформувала учасників про результати реалізації програми «Розвиток послуг раннього втручання в Україні». Зокрема про створення Платформи політичного діалогу РВ, до складу якої увійшли МОЗ, МОН, Мінсоцполітики, ЮНІСЕФ, НАІУ, БФ «Інститут раннього втручання», Фундація захисту прав дітей, Міжнародна організація SOFT Tulip, Європейська асоціація раннього втручання та підписання меморандум про спільні дії учасників; проведення інформаційної кампанії;  проведення тренінгів з питань формування політики РВ для представників організацій-учасників Платформи та місцевих адміністрацій в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській областях тощо (Дивись презентацію).

 

Під час засідання також було заслухано та затверджено звіт Контрольно-ревізійної Комісії НАІУ за 2016 р.

Голову НАІУ Валерія Сушкевича та Генерального секретаря НАІУ Вікторію Назаренко було переобрано на новий термін 2018-2022 роки.

Кращих активістів та лідерів було відзначено почесними грамотами.

 

 

 

 

Під час Генеральної Асамблеї відбулось представлення учасниками кращих практик діяльності всеукраїнських та регіональних громадських організацій – членів НАІУ щодо реалізації Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. Зокрема, Світлана Демко, представник НАІУ у Вінницькій області, голова Вінницької громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» поділилась досвідом щодо посилення потенціалу громадських організацій, які опікуються питаннями дітей з інвалідністю.

Ірина Твердохліб, представник НАІУ у Полтавській області представила досвід ефективної співпраці громадської організації з місцевими органами влади щодо забезпечення доступу громадян з інвалідністю до реалізації виборчих прав.

Валентина Добридіна, представник НАІУ у Чернівецькій області, голова Чернівецької обласної організації людей з інвалідністю «Лідер» розповіла про реалізовані у 2017 році ініціативи на рівні регіону щодо сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю.

Олена Скрипко, голова Молодіжної громадської організації «Київський міський центр творчих ініціатив для дітей та молоді «Дельфін»  представила результати діяльності та плани на наступний рік програми «Батьки за раннє втручання».

В рамках засідання відбулась презентація головного стоматолога Київської області Василя Рибака «Інвалідизація, як наслідок захворювань та травм щелепнолицевої ділянки. Сучасний стан та проблеми і шляхи вирішення». За підсумком презентації відбулась активна дискусія щодо проблеми надання стоматологічної допомоги пацієнтам, що пересуваються на кріслах колісних, в т.ч. з ДЦП, тотальної фізичної недоступності в Україні стоматологічних клінік та кабінетів для мало мобільних пацієнтів та необхідність зміни цієї ситуації у найближчій перспективі.

Членами Генеральної Асамблеї НАІУ було розглянуто питання щодо членства, зокрема до складу Асамблеї прийнято Громадську організацію «Запорізьке обласне об’єднання творчих осіб з інвалідністю «Майстерня життя» (керівник – Іонова Тетяна Вікторівна) та Громадську організацію «Надія осіб з інвалідністю». (Керівник – Камінський Андрій Миколайович).

Важливим рішенням стало припинення членства у складі НАІУ 23-х організацій в зв’язку з ліквідацією деяких ГОІ, або через бездіяльність організацій у складі НАІУ протягом 2012-2017 рр.:

  1. Дніпропетровська обласна Координаційна Рада громадських організацій осіб з інвалідністю при обласній державній адміністрації.
  2. Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю Чорнобиля і війни «Відродження України».
  3. Вінницька обласна Асамблея осіб з інвалідністю.
  4. Київське товариство осіб з інвалідністю локальних війн – ветеранів військової розвідки, бойових дій в Афганістані та інших країнах.
  5. Громадська організація «Об’єднання громадських організацій осіб з інвалідністю Луганської області «Родина».
  6. Всеукраїнське об’єднання хворих на м’язову дистрофію «ERB».
  7. 7. Всеукраїнська громадська організація онкоосіб з інвалідністю «Спілка онкоосіб з інвалідністю».
  8. Всеукраїнська громадська організація осіб з інвалідністю «Допомога людини з інвалідністюм Чорнобиля».
  9. Український фонд «Реабілітація осіб з інвалідністю».
  10. Всеукраїнська громадська організація «Спілка шахтарів-осіб з інвалідністю, потерпілих на виробництвах та козацтва України».
  11. Громадська організація «Всеукраїнський союз ветеранів-осіб з інвалідністю війни в Афганістані та інших локальних війн».
  12. Громадська організація «Об’єднання осіб з інвалідністю львівської області».
  13. Громадська організація осіб з інвалідністю збройних сил «Прометей».
  14. Вінницька обласна громадська організація осіб з інвалідністю «Фортеця».
  15. Громадська організація «Промені надії».
  16. Тернопільська обласна спілка «Об’єднання осіб з інвалідністю Тернопільщини».
  17. Громадська організація «Ліга захисту осіб з інвалідністю, потерпілих на виробництві та членів їх сімей».
  18. Вінницький міський Центр осіб з інвалідністю-колясочників.
  19. Громадська організація осіб з інвалідністю «РАД».
  20. Громадська організація «Взаємодопомога та захист осіб з інвалідністю «Добре серце»
  21. Харківська обласна Асоціація громадських організацій осіб з інвалідністю  «Слобожанщина».
  22. Харківський міський спортивно-реабілітаційний клуб осіб з інвалідністю «Ахіллес Трек Клуб Харків».
  23. Чернігівська обласна організація Всеукраїнської організації осіб з інвалідністю «Союз організацій осіб з інвалідністю України».

  Повний фотозвіт засідання опубліковано на сторінці НАІУ у ФБ за наступним посиланням                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Прес-служба НАІУ

  Категорія: