На Житомирщині активісти привертають увагу чиновників до потреб візочників

6 Серпня 2013
Друкувати цю новину

На Житомирщині активісти привертають увагу чиновників до потреб візочниківНа Житомирщині громадські активісти, які пересуваються в інвалідних візках, взялися показувати чиновникам, наскільки складно людям із особливими потребами потрапити до державних установ. Учасники акції переконані: якщо вказати на труднощі, з якими стикаються інваліди щодня – проблему можна вирішити. Перевірку стану держустанов розпочали з Черняхова.

Проблеми починаються ще до того, як стартує моніторинг. Автобус, яким приїхали інваліди-візочники, для них не пристосований – обійтися без сторонньої допомоги люди не можуть. Втім, активісти кажуть – звикли.

Юрій Барашев: “Життя загартувало. Я живу на окраїні міста, але на роботу треба було добиратися в центр. Так, як у нас в місті нових тролейбусів низькопольних обмаль і дуже часто вони ламаються, то доводилось просити людей, щоб допомагали забратися, вибратись з тролейбуса”.

Ці люди приїхали до Черняхова перевірити, наскільки тутешні держустанови пристосовані для візочників. Спочатку рушають до райдержадміністрації. Пандус долають із легкістю.

Втім, далі вестибюлю проїхати не можуть – на заваді стають сходи. Така ж проблема – в прокуратурі. Не потрапивши через центральний вхід, їдуть до службового. Там є пандус, але він заблокований автомобілем. Як з’ясувалося – прокурорським.

Журналіст: “Є людина, яка може зараз відповісти про пандуси, про машину припарковану?”

Прокурор: “Машина це моя. Це я хотів би, щоб ви цей факт не ето саме”.

Із 16 перевірених будівель – лише у дві візочники можуть дістатися безперешкодно. Кажуть, проблеми скрізь однакові: вузькі двері, високі пороги, надто круті пандуси. Чиновники обіцяють виправити незручності – там, де не потрібно грошей.

Микола Мартиненко, заступник голови Черняхівської РДА: “Висновок я зробив, що нам треба багато працювати. Зрозуміло, на всі ці об’єкти потрібні кошти, в бюджеті таких коштів нема”.

Юрій Овсієнко, начальник управління пенсійного фонду в Черняхівському районі: “Сьогодні, якщо просять доробити – ми доробимо. Буквально за місяць ми зробимо все те, щоб було для них доступно. На це грошей зовсім не треба. Ми зробимо своїми силами. Знайдемо сварку і доваримо”.

Візочники кажуть – акція має на меті показати владі їхні потреби та підказати, як їх вирішити.

Неля Ковалюк, голова громадської організації “Молодь. Жінка. Сім’я”: “Існують державні будівельні норми, але нема людини на візку, яка підкаже тому будівельнику, архітектору чи власнику будівлі, що зробити”.

Активісти вже перевірили на доступність 5 райцентрів Житомирської області. Тепер готуються до наступних моніторингів.

Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, Житомирщина,

5 канал

  Категорія: