На яку суму заробітної плати працівника – людини з інвалідністю нараховується ЄВ, якщо її розмір не перевищує розміру мінімальної заробітної плати?

7 Квітня 2015 Друкувати цю новину

300_400_727438001428302277Шановні роботодавці, зверніть увагу! Відповідно до частини п’ятої ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) у разі, якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄВ розраховується роботодавцями (у т.ч. військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення) як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄВ, встановленої для відповідної категорії платника, за умови відпрацювання застрахованою особою повного календарного місяця.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки ЄВ, встановлені цією частиною ст. 8 Закону № 2464, застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Згідно з частиною тринадцятою ст. 8 Закону № 2464 ЄВ для підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 % визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ для працюючих осіб з інвалідністю.

Для платників, зазначених, зокрема, у п. 2 частини першої ст. 4 Закону № 2464, ЄВ встановлюється у розмірі 3,6 % визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ (абзац перший частини сьомої ст. 8 Закону № 2464).

Таким чином, якщо розмір заробітної плати працівника – людини з інвалідністю не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то нарахування та утримання ЄВ здійснюється роботодавцем із суми фактично нарахованої заробітної плати такому працівнику.

Київська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук