На Волині конкурентоспроможність осіб з інвалідністю на ринку праці залишається низькою

18 Січня 2013
Друкувати цю новину

Для узгодження роботи всіх служб, які опікуються проблемами осіб з інвалідністю, обласна служба зайнятості ініціювала проведення міжвідомчих нарад при міських і районних прокурорах. Про це повідомляє прес-служба центру зайнятості.

Нещодавно вони відбулися в усіх центрах зайнятості Волині. В обговоренні ситуації взяли участь заступники голів райдержадміністрацій, представники медико-соціальних, експертних та лікарсько-консультативних комісій, відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Територіальної державної інспекції праці, управлінь праці та соціального захисту, відділень Пенсійного фонду, обласного об’єднання роботодавців, громадських організацій осіб з інвалідністю, територіальних центрів для осіб з інвалідністю.

Так, послугами служби зайнятості впродовж січня-жовтня цього року скористалися 1023 особи з особливими потребами. Із 929 осіб з інвалідністю, які мали статус безробітного, 718 — отримували допомогу по безробіттю. На початок листопада цього року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 368 осіб із обмеженими фізичними можливостями.

Нині в центрах зайнятості області зареєстровано понад 30 вакансій, на які можуть претендувати особи з інвалідністю.

За направленнями в січні—жовтні працевлаштовано 239 осіб із інвалідністю, з них 37 — за рахунок надання дотацій роботодавцю за кошти Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття.

Майже 100 осіб із обмеженими фізичними можливостями, які перебувають на обліку в службі зайнятості, зважилися взяти участь в оплачуваних громадських роботах.

За направленням служби працевлаштування близько 100 осіб з інвалідністю зважилися долучитися до професійного навчання, після закінчення якого 79 осіб отримали роботу.

Низькою залишається конкурентоспроможність осіб з інвалідністю на сучасному ринку праці через недостатню професійну підготовку та відсутність необхідного виробничого досвіду. В сільській місцевості практично немає вакансій для працевлаштування осіб із обмеженими можливостями. Для осіб з інвалідністю, які мають вищу освіту, відсутні спеціалізовані та надомні робочі місця, тож на обліку служби зайнятості перебуває понад 40 відсотків людей із обмеженими фізичними можливостями, котрі мають дипломи вишів різних рівнів акредитації.

VIP – Волинський інформаційний портал

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: