На Вінниччині відкрилась виставка творчих робіт дітей та молоді з інвалідністю «ПОВІР У СЕБЕ»

by Наталія | 16 Квітня 2018 10:58

На Вінниччині відкрилась виставка творчих робіт дітей та молоді з інвалідністю «ПОВІР У СЕБЕ»

12 квітня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося Відкриття виставки робіт учасників  ХХVІ обласного Фестивалю  творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «ПОВІР У СЕБЕ». Організатором заходу є Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фестиваль також проходить за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради, Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА.

Захід має на меті розвиток творчих здібностей дітей та молоді з функціональними обмеженнями, розширення можливостей учасників для їх самореалізації та сприяння подальшій інтеграції осіб з функціональними обмеженнями до суспільства, а також привернення уваги громадськості до проблем дітей та молоді з інвалідністю. Обласний фестиваль талантів і творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе» проводиться з 1992 року. Цьогоріч до участі ХХVІ обласному у Фестивалі долучилися 115 учасників віком від 7 до 35 років,  які є переможцями районних та міських відбіркових конкурсів, а також вихованці центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

На Вінниччині відкрилась виставка творчих робіт дітей та молоді з інвалідністю «ПОВІР У СЕБЕ»

Звертаючись до учасників з вітальним словом, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Наталія Заболотна зазначила: «Дуже приємно, що сьогодні ми бачимо багато знайомих облич, адже це свідчить про те, що Фестиваль щороку збирає не просто тих, хто прагне проявити себе, а став місцем, куди приходять друзі. У роботі кожного учасника є неповторна душа, яка може багато розповісти. Надзвичайно приємно, що на Фестивалі представлено усі райони та міста області, центри соціально-психологічної реабілітації. Хочу побажати  всім учасникам не залишати віру в себе».  

Варто підкреслити, що ключовим завданнями Фестивалю є пошук інноваційних форм і методів роботи, спрямованих на активізацію життєвої позиції дітей та молоді з функціональними обмеженнями, подальшу соціалізацію та розширення їх кола спілкування, а також ознайомлення дітей та молоді з інвалідністю із різними видами творчості, відродження забутих народних традицій та ремесел. Під час відкриття заходу директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова привітала учасників та розповіла про особливості ХХVІ обласного Фестивалю  творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «ПОВІР У СЕБЕ». «У першу чергу, від імені організаторів, хочу висловити щире захоплення тими роботами, які сьогодні експонуються. Відчувається, що усі вони виконані з любов’ю та душею. Традиційно в обласному етапі Фестивалю беруть участь 115 учасників. Особливістю ХХVІ обласного Фестивалю є те, що цьогоріч 67 учасників зі 115 беруть участь у цьому заході вперше. Дуже важливо, що наразі є можливість представити свої роботи усім районам та містам, а також усім тим, хто відвідує центр реабілітації. Зокрема, сьогодні представлені такі реабілітаційні центри як: «Обрій», «Гармонія», «Еверест», «Промінь надії», «Джерело». Також є представники центру комплексної реабілітації «Промінь». Наразі серед робіт, представлених в експозиції, є роботи тих, хто проходить трудову реабілітацію у центрі «Поділля». За такого широкого представництва, є можливість розмістити у залах Вінницького обласного краєзнавчого музею понад 500 різноманітних робіт, які виконані за допомогою унікальних технік. Це свідчить про те, що для реалізації таланту та подальшого розвитку учасників немає меж. Ще однією особливістю цьогорічного Фестивалю є те, що відкриття експозиції відбулося у Великодній тиждень, тому усі можуть ознайомитися з фрагментом експозиції, який надихає Великоднім настроєм», - зауважила директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова.

Під час заходу учасники Фестивалю мали можливість поділитися власними враженнями та очікуваннями від експозиції, особливостями виконання робіт і подальшими ідеями творчої самореалізації. У свою чергу, директор Липовецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Герасимчук розповіла про перебіг конкурсного відбору у Липовецькому районі, а також про співпрацю з учасниками Фестивалю.

На Вінниччині відкрилась виставка творчих робіт дітей та молоді з інвалідністю «ПОВІР У СЕБЕ»

Виставка триватиме з 12 по 20 квітня 2018 р. Усі бажаючі мають можливість ознайомитися з роботами, виконаними за допомогою різних технік, у тому числі: твори образотворчого мистецтва (акварель, гуаш, олівці, олійні фарби, аплікація (з тканини, паперу), квілінг, графіка); твори декоративно-прикладного мистецтва (випалювання, вишивка бісером, вишивка стрічкою, вишивка хрестиком, вишивка гладдю, плетіння гачком, шпицями, вироби з бісеру, різьба по дереву); дизайнові композиції з використанням природного матеріалу (вироби з глини, з солоного тіста, соломки; ліпка з пластиліну (композиції та окремі вироби), архітектура); виготовлення в’язаних та шитих іграшок тощо. У Фестивалі також взяли участь молоді автори літературних творів.

Глядачі, які відвідають виставку робіт, мають можливість проголосувати за учасника, робота якого найбільше сподобається. За результатами голосування пам’ятною відзнакою та подарунком буде нагороджено 35 переможців, а також 1 заклад соціального обслуговування, учасники якого отримають найбільшу кількість голосів. Нагородження учасників ХХVІ обласного Фестивалю  творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «ПОВІР У СЕБЕ» відбудеться 20 квітня у Вінницькому обласному українському академічному музично-драматичному театрі ім. М. К. Садовського.

Вінницька ОДА

Source URL: http://naiu.org.ua/na-vinnychchyni-vidkrylas-vystavka-tvorchyh-robit-ditej-ta-molodi-z-invalidnistyu-povir-u-sebe/