На Вінниччині відбулася зустріч із представниками збірної України по міні-футболу серед хворих на цукровий діабет

26 Вересня 2014 Друкувати цю новину

26 вересня в конференц-залі облдержадміністрації відбулася зустріч із представниками збірної України по міні-футболу серед хворих на цукровий діабет.

diaevro

Розпочинаючи захід начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації Сергій Чернявський зазначив, що з метою популяризації спорту серед людей з діабетом, Українською діабетичною федерацією за підтримки обласної влади та громадської Ради при облдержадміністрації було започатковано проведення футбольного турніру «ДІАЄВРО 2012» під час якого команда Вінницької області здобула бронзові нагороди. «Приємно відзначити, що ідея проведення такого турніру отримала своє продовження і протягом наступних років аналогічні турніри відбулися в Хорватії та Румунії. Тому, перш за все, хочу висловити подяку людям, які ініціювали даний чемпіонат, які допомагали та допомагають хворим на діабет нормально адаптуватись у спорті та суспільстві загалом. Адже це унікальний соціальний проект покликаний привернути увагу суспільства до глобальної проблеми діабету в Україні і світі та показати, що діабет не ставить крапку на спортивному житті людини та на мріях тих, хто живе з цією хворобою. Найголовніше, що унікальність такого футболу не у результаті, а в самих гравцях. Приємно відзначити, що з кожним роком футболісти нашої збірної значно покращують свою майстерність. Я хочу подякувати вам за вашу незламність, наснагу та відданість справі. Продемонструвати силу та незламність духу України на світовій арені» - підкреслив Сергій Чернявський.

Зі словами вітань до гравців звернувся перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський. Він подякував за здобуту перемогу та достойну презентацію нашої країни на чемпіонаті.

«Людина зазвичай залишається на одинці зі своєю хворобою. Сьогодні ми маємо статистику зростання рівня випадків цукрового діабету серед населення та серед молоді зокрема. Важливим є продемонструвати на прикладі, що серед нас є люди, які навіть маючи певні хвороби, можуть не лише приймати участь та змагатися в різних чемпіонатах, але й здобувати перемогу. Головне звернути увагу на те, що допомагаючи таким людям ми допомагаємо їм жити повноцінно і не відчувати якоїсь певної дискримінації. Хочу відмітити, що якщо ми спільними зусиллями розпочнемо підготовку вже сьогодні, ми зможемо знову показати гарний результат на наступному змаганні. Адже наша сила в єднанні і наша команда це продемонструвала», - наголосив голова громадської Ради при обласній державній адміністрації Пилип Прудиус.

В ході зустрічі учасників команди України «ДІАЄВРО-2014» нагородили грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради, а також квітами та цінними подарунками.

Окрім того, відбулося обговорення питань щодо подальшої підтримки футбольного чемпіонату серед людей, хворих на цукровий діабет.

Так, перший заступник директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Олена Чорна зауважила, що наразі в області запроваджується практика проходження вчителями підвищеної кваліфікації курсів, які будуть стосуватися надання першої медичної допомоги: «В зв’язку з тим, що сьогодні цукровий діабет має тенденцію до зростання серед дітей, будуть проводитись такі навчання для того щоб вчитель насамперед знав як допомогти такому учню».

В ході обговоренні присутні вносили пропозиції щодо організації підготовки учасників на змагання «ДІАЄВРО 2015», а також обговорювали питання стратегії розвитку даного виду спорту серед людей, які живуть з такою хворобою.

Для довідки:

З метою популяризації спорту серед людей з діабетом, Українська діабетична федерація в 2012 році започаткувала та провела І Міжнародний чемпіонат з міні-футболу для людей з діабетом «ДІАЄВРО 2012», який проходив в Києві за підтримки Федерації Футболу України, Головного управління охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, Асоціації міні-футболу (футзалу) України, Федерації Футболу м. Києва, Київської міської організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак», під егідою Європейського департаменту Міжнародної діабетичної федерації (IDF-Europe).

Всього в чемпіонаті брало участь 8 команд (Україна, Італія, Білорусія, Польща, Хорватія, Словаччина, Казахстан, Узбекистан). Переможцями турніру стала команда Хорватії, ІІ місце посіла команда Словаччини та ІІІ місце – команда України.

Уже наступного року команда-переможець організувала та успішно провела ІІ Міжнародний чемпіонат з міні-футболу для людей з цукровим діабетом «ДІАЄВРО 2013» в м. Задар, Хорватія.

Наступний чемпіонат у 2015 році планується провести в Румунії.

Чемпіонат з футзалу «ДІАЄВРО - 2014» відбувався за підтримки IDF-Europe 1-5 вересня в м. Балатонфюред, Угорщина. Всі матчі турніру проходили за суддівства УЄФА

Учасниками чемпіонату «ДІАЄВРО 2014» стали гравці з Бельгії, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Італії, Польщі, Португалії, Румунії, Росії, Сербії, Словаччини, Словенії, України та Узбекистану (14 команд).

Українська футбольна збірна людей з діабетом увійшла в п’ятірку кращих на міжнародному чемпіонаті з міні-футболу.

Вона складалась з 9 гравців з різних куточків України (Київ, Винниця, Чернігів, Житомир) віком від 19 до 67 років.

Під час проведення всіх матчів з міні-футболу ДІАЄВРО проводився постійний контроль стану здоров’я учасників та вимірювання рівня глюкози крові.

Команди України і Росії були нагороджені кубком миру.

Вінницька ОДА + Фото

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук