На Вінниччині відбулася прес-конференція, присвячена Всесвітньому дню цукрового діабету

16 Листопада 2015 Друкувати цю новину

В прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації сьогодні відбулася прес-конференція, присвячена Всесвітньому дню цукрового діабету.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я та Міжнародна діабетична федерація офіційно проголосили Всесвітній день діабету 14 листопада з 1989 року. Основною метою відзначення цих днів є підвищення обізнаності населення про ЦД.

Участь у прес-конференції взяли Президент громадської організації «Вінницька обласна асоціація ендокринологів» Пилип Прудиус, міський позаштатний ендокринолог Наталя Псюк, Голова Наглядової Ради при Вінницькому обласному клінічному високоспеціалізованому ендокринологічному центрі Ірина Вдовиченко, волонтер Обласної асоціації хворих цукровим діабетом «Благовіст» Ілона Микитюк, члени футбольної команди - збірної України у чемпіонаті «Діаєвро-2015», що проходив у Румунії та представники редакції журналу «САХАРОК».

Розпочинаючи захід, Пилип Прудиус проінформував присутніх про те, що у 2015 році в світі нараховується 382 млн. хворих на цукровий діабет, тоді як прогнозували 333 млн. За даним ВООЗ кількість хворих на цукровий діабет у 2035 році може досягти 592 млн. що складе 6,3% населення світу, тому що кількість хворих на цукровий діабет подвоюється кожні 15 років, тобто мова іде про епідемію цукрового діабету серед дорослого населення.

«На жаль, у Вінницькій області захворюваність на цукровий діабет кожен рік зростає. Так, у 2010 році кількість хворих становила 41697 чол., у 2011 – році – 43491 чол., у 2012 році – 45802 чол., у 2013 році – 46 796 чол., у 2014 році - 48 257 чол.», - поінформував Пилип Прудиус.

За словами Президента громадської організації «Вінницька обласна асоціація ендокринологів», кожний рік дні діабету проходять під певними девізами. Так, 2005р. – висвітлення проблем, пов’язаних з діабетичною стопою; 2006р. – проблеми діабету у соціально незахищених верств населення і проходив під девізом «Diabetes care for everyone» - «Цукровий діабет – допомога кожному»; 2007 – 2008 рр. – «Цукровий діабет у дітей та підлітків». 2009 рік – пройшов під гаслом «Зрозуміти діабет та взяти під контроль» і був присвячений навчанню і профілактиці цукрового діабету. У 2009 році IDF оголосила основною темою Всесвітнього дня діабету, причому відразу на ціле п'ятиріччя, включаючи 2013 рік - питання навчання і запобігання діабету.

Починаючи з 2014 року, дні діабету присвячені здоровому харчуванню, зокрема у 2014 році Всесвітній день діабету проходив під девізом: «Здоровий сніданок - Ваш гарний ранок!».

«У цьому році тема здорового харчування продовжується: «Здорове харчування – важлива частина контролю діабету всіх типів» та «Зупинити епідемію діабету за допомогою здорового харчування», - відмітив Пилип Прудиус.

В свою чергу Наталя Псюк зазначила: «Профілактику діабету необхідно починати якомога раніше. Доросла людина має самостійно стежити за умовами свого життя та звичками, харчуванням. Діти ж у цьому випадку повинні перебувати під суворим наглядом батьків».

Учасники заходу мали можливість почути про проблему боротьби із цукровим діабетом з власного досвіду від Ілони Микитюк. Вона наголосила на тому, що одним з головних завдань в процесі лікування є пошук кваліфікованого лікаря, а також зазначила, що не потрібно користуватися сумнівними способами лікування.

«Задля привернення уваги до такої хвороби як цукровий діабет 14 листопада на Європейській площі планується проведення флешмобу за участю волонтерів та хворих цукровим діабетом. Тож запрошуємо всіх охочих долучитися до флешмобу», - зауважила І. Микитюк.

Окрім того, за словами Пилипа Прудиуса, в рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню цукрового діабету, 14 листопада в м. Вінниця, а саме в ТЦ «SKY PARK» та ТЦ «Магі Гранд» бажаючі вінничани можуть пройти скринінг на раннє виявлення цукрового діабету.

В ході прес-конференції відбулася презентація книги «Пам’ятка для хворих на цукровий діабет», виданої за сприяння журналу про діабет «САХАРОК». Публікації в інтернет–газеті «Сахарок» будть розміщуватися протягом року.

Вінницька ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук