На Львівщині реалізується ряд заходів для підтримки людей з вадами зору

18 Жовтня 2013 Друкувати цю новину

З метою привернення уваги меценатів та громадськості до людей з вадами зору в рамках відзначення Міжнародного дня «білої тростини» в приміщенні будинку культури Львівської обласної організації Українського товариства сліпих (УТОС) відбувся виступ аматорських колективів і естрадних виконавців з вадами зору з міста Львова та області. Також було представлено експозицію творчих робіт членів товариства.

>Зазначимо, в області функціонує підприємство Львівського учбово-виробничного об"єднання Українського товариства сліпих, що впроваджує соціально-трудову реабілітацію осіб з інвалідністю по зору. Підприємство спеціалізується на виробництві електророзподільної та контрольної апаратури, гофрованого паперу та картону, виробів із пластмас.

Президент України неодноразово наголошує на необхідності соціалізації людей з особливими потребами, саме тому створено цілу систему соціальних служб, які охоплюють послугами найуразливіші категорії населення країни. Їхня діяльність спрямована на те, аби люди з вадами зору відчували себе соціально-захищеними і потрібними суспільству. Також щороку з обласного бюджету надається фінансова допомога на підтримку статутної діяльності товариства УТОС.

В цьому році Львівській організації УТОС виділено 10,0 тис. грн. На фінансування Програми дофінансування на конкурсних засадах мікропроектів, які фінансуються з різних джерел, щодо покращення якості життя вразливих груп населення області для Львівської обласної організації УТОС виділено 15 тис. грн.

В вересні поточного року розпорядженням голови облдержадміністрації Віктора Шемчука підприємству Львівського учбово-виробничного об"єднання Українського товариства сліпих надано дозвіл на право користування пільгами з оподаткування терміном на 1 рік.

Водночас поліпшується становище осіб з вадами зору щодо забезпечення рівного доступу до освітніх послуг, продовжується встановлення звукових орієнтирів «МЕТРО» та табличок Брайля в закладах соціальної сфери, звуковими маячками „Метроном" облаштовуються світлофори в області.

У питанні медико-соціальної реабілітації осіб з інвалідністю через органи праці та соціального захисту населення забезпечують осіб з інвалідністю по зору годинниками та диктофонами. У Львові та області продовжено практику надання людини з інвалідністюм по зору І та ІІ груп пільг (субсидій) при оплаті житлово-комунальних послуг.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації

ЗУНР.ІНФО

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук