На Хустщині відбувся реабілітаційний табір для людей з інвалідністю

14 Серпня 2017
Друкувати цю новину

На Хустщині відбувся фізкультурно-реабілітаційний табір для людей з інвалідністю «Карпатія-2017». Організували його Закарпатський регіональний центр з фізичної культури і спорту «Інваспорт» спільно з громадською організацією «Фундація розвитку громадянського суспільства». Участь взяли близько сорока осіб з семи районів області, інформує Ужінформ.

Андрій Чегіль, голова Закарпатського центру з фізичної культури і спорту «Інваспорт»

У нас в основному учасники з ураженням опорно-рухового апарату. Біля 15 чоловік на візках, які мають проблеми з спиною, з шиєю. І для них це дуже важливо, тому що, якщо ми якісь заходи не проводимо, то вони сидять просто вдома. А так вони мають можливість і поспілкуватися, і взяти участь у наших змаганнях.

Мета табору – спонукати людей з інвалідністю до активного способу життя. Для них організували змагання з риболовлі у молодшій та старшій вікових групах.

Юрій Копинець, голова ГО «Фундація розвитку громадянського суспільства»

Хочемо, щоб усі ми мали доступ до інфраструктури, яка находиться в місті, так і яка знаходиться поза містом. Щоб кожен з нас мав можливість повноцінно відпочивати і насолоджуватися всіма можливостями, які надають, наприклад, озера, гори.

Проживають учасники у наметах та будиночках. Для них створені всі необхідні умови для комфортного відпочинку. Приїхав до табору і заслужений майстер спорту із фехтування на візках та паралімпійський чемпіон у Ріо-де-Жанейро – Антон Дацко. Досягати успіху йому допомагає віра та постійна робота над собою.

Антон Дацко, учасник табору

Ну постійно треба прагнути знайти себе у певній справі, треба ніколи не здаватися, треба постійно шукати те, що тобі приносить задоволення і бути корисним.

Закарпатка Надія є учасницею національної збірної України з фехтування на візках. Нещодавно привезла срібло етапу Кубка світу, що відбувався у Варшаві. Кожен її день дуже насичений і майже завжди починається з тренування.

Надія Дьолог, учасниця табору

Зранку ми прокидаємось, ідемо на тренування, де нас уже тренер чекає. Відповідно ми тренуємось в «Юності», фехтуємо. Потім ми трошки відпочиваємо годинку, потім ідемо в басейн, плаваємо. І вже десь в годині третій повертаємось додому.

Олександр приїхав з Мукачева. На візку він уже 34 роки. Входив до паралімпійської збірної з біатлону та лижних гонок. Зараз активно займається громадською діяльністю.

Олександр Сухан, учасник табору

Ну, на цьому місці я вперше. Дуже подобається. Краєвид дуже гарний. Такий закарпатський. Сподобалось, що я тут на цьому місці. Штось піймав. Хтось більше, хтось менше. Все рівно це хороший стимул. Заряджає цей вид спорта – рибалка. І дуже добре, що такі організовують фестивалі для нас, для людей з фізичними порушеннями.

Пан Михайло намагається вести активний спосіб життя. Вважає, що такі табори – це чудова можливість відпочити та набратися сил, аби рухатися далі.

Михайло Лендєл, учасник табору

Після цього, як кажеться, легше на душі. І легше, як кажеться, жити. Не падеме так морально духом.

Василь Васильович вже більше 5-ти років влаштовує для людей з інвалідністю різні спортивні заходи. У таборі його нагородили дипломом «Найкращого вболівальника».

Василь Турянин, голова ГО «Мрія»

Я провожу змагання в Мукачеві в 13-й школі. Шашки, шахмати і настільний теніс.

Після завершення змагань, весь улов зважили та нагородили переможців. Вони отримали дипломи і грамоти у таких номінаціях: «Найважчий та найшвидший улов», «Найвдаліший рибалка», «Приз рибацьких симпатій» та «Найкращий вболівальник». Після цього представники ГО «Фундація розвитку громадянського суспільства» поспілкувалися з учасниками стосовно нагальних проблем, які наразі існують у людей з інвалідністю, аби знайти правильні шляхи вирішення.

  Категорія: