На Хмельниччині навчають спеціалістів для роботи з дітьми, що мають інвалідність

На Хмельниччині навчають спеціалістів для роботи з дітьми, що мають інвалідність
21 Квітня 2017
Друкувати цю новину

У Хмельницькому пройшов тренінг для фахівців обласної, районних, міських психолого-медико-педагогічних консультацій, обласного центру практичної психології і соціальної роботи, практичних психологів, які здійснюють психологічний супровід організації навчально-виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами. Семінар проводився за участю Благодійного фонду Порошенка та за підтримки облдержадміністрації.

На Хмельниччині навчають спеціалістів для роботи з дітьми, що мають інвалідність

Відкриваючи семінар, заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник наголосив, що забезпечення потреб дитини, створення умов для її повноцінного розвитку – один з найважливіших пріоритетів політики кожної держави і моральний обов’язок кожного громадянина. Особливої турботи потребують діти з інвалідністю. Таким дітям необхідно створити оптимальні умови, які б допомогли звести до мінімуму наслідки їхніх розладів. Їм необхідна допомога фахівців і, що найважливіше, чуйне ставлення оточуючих, що дасть можливість забезпечити рівний доступ до якісної освіти.

Валерій Цезарович зауважив, що на Хмельниччині запроваджувати інклюзію розпочали з дошкілля. У 2017 році в області в 16 дошкільних навчальних закладах створено інклюзивне середовище. У 30 інклюзивних групах виховується 55 дітей з інвалідністю. У 2016-2017 році в Хмельницькій області організовано  інклюзивне навчання у 59 загальноосвітніх навчальних закладах, де у 152 класах  інклюзивною освітою охоплено 233 дитини із порушеннями психофізичного розвитку.

Посадовець також зазначив, що попереду ще дуже багато роботи. Зокрема, для того, щоб діти з інвалідністю навчалися у загальноосвітній школі за місцем проживання, потрібно зробити дуже багато. Насамперед, забезпечити можливість вільно і безпечно пересуватися у візках не тільки по школі, а й на вулиці, у під’їзді власного дому. 79 % навчальних закладів області вже обладнано пандусами. В школі № 8 м.Хмельницького, де в інклюзивних класах навчаються діти з порушенням опорно-рухового апарату, проведено добудову ліфта, що створило доступні умови до усіх приміщень школи. Валерій Олійник пообіцяв, що робота в цьому напрямку триватиме і надалі.

На Хмельниччині навчають спеціалістів для роботи з дітьми, що мають інвалідність

Окремо Валерій Цезарович підкреслив важливість кадрового забезпечення закладів освіти, що працюють з дітьми з інвалідністю.

Серед пріоритетних завдань на 2017 рік заступник голови облдержадміністрації визначив розширення мережі інклюзивних груп в дошкільних навчальних закладах та загальноосвітніх школах та покращення матеріально-технічної бази, зокрема, придбання реабілітаційного обладнання, а також продовження роботи щодо забезпечення доступності приміщень навчальних закладів.

“Сподіваємось, що реалізація соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомої нації» та проведення тренінгу для фахівців психолого-медико-педагогічної консультації сприятиме успішному впровадженню інклюзивної освіти в Хмельницькій області,” – сказав Валерій Олійник.

Олег Фасоля, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, вітаючи учасників семінару, зауважив, що інклюзія – це найефективніша форма забезпечення здобуття якісної освіти для дітей з інвалідністю. На сьогодні в області, особливо в сільських районах, досить відчутна нестача кваліфікованих кадрів. Саме тому Олег Іванович висловив сподівання, що співпраця з Благодійним фондом Порошенка дозволить активно включитися в цей процес, активно торувати нелегку дорогу до здобуття знань дітьми з особливими освітніми потребами.

На Хмельниччині навчають спеціалістів для роботи з дітьми, що мають інвалідність

Представник Благодійного фонду Порошенка, головний аналітик Програми впровадження інклюзії Лариса Шевчук ознайомила учасників семінару із основними кроками, що здійснюються в державі з метою впровадження системи інклюзивної освіти, у тому числі за сприяння Марини Порошенко. Зокрема вона поінформувала, що починаючи з 2017 року внесено зміни до системи фінансування інклюзивної освіти. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України, для кожної дитини з ООП здійснюється цільове виділення коштів. Фонд Порошенка в рамках програми “Гроші за дитиною” розробив спеціальне програмне забезпечення, завдяки впровадженню якого буде забезпечене прозоре використання коштів, виділених державою.

На Хмельниччині навчають спеціалістів для роботи з дітьми, що мають інвалідність

У 2016 році в Запорізькій області було започатковано пілотний проєкт інклюзивної освіти. Впроваджені інновації показали високі показники ефективності, в зв’язку з чим уже в 2017 році дію пілотного проєкту було поширено на Дніпропетровську, Житомирську та Хмельницьку області. Заплановано проведення низки семінарів та тренінгів як з керівниками освітньої галузі, так і безпосередньо зі спеціалістами закладів освіти, що будуть працювати з дітьми, які навчатимуться в інклюзії.

Після завершення вступної частини  учасники заходу продовжили роботу в групах відповідно до їх спеціалізації. На тренінгах першого дня роботи семінару розглянуті питання щодо оцінки психічного розвитку дитини, індивідуальних програм психологічної корекції, фізичних особливостей дітей з ДЦП та МЦД та особливостей роботи з дітьми аутистичного спектру. Також учасники заходу детально ознайомились із питаннями цільового використання коштів на дітей з ООП в 2017 р. «Гроші за дитиною», а також ефективними інструментами для індивідуальної і командної взаємодії батьків та спеціалістів ПМПК.

В рамках тренінгу заняття тривали з 10 по 12 квітня.

До вашої уваги відеопрезентація Всеукраїнської соціальної програми “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”, започаткованої Благодійним фондом Порошенка у 2016 році.

Хмельницька ОДА

  Категорія: