На Дніпропетровщині створюється мережа центрів денного перебування для дітей-осіб з інвалідністю

14 Березня 2013
Друкувати цю новину

Дніпропетровщина виконує завдання Президента України – в регіоні створюється мережа центрів денного перебування для дітей-осіб з інвалідністю.

У Дніпропетровській області 10 реабілітаційних центрів для дітей-осіб з інвалідністю вже створені на базі закладів охорони здоров’я, 32 центри – на базі закладів освіти і науки та 5 відділень соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю – при територіальних центрах Ленінського району Дніпропетровська, Дніпровського та Баглійського районів  Дніпродзержинська, Новомосковська, Тернівки. У Саксаганському та Дзержинському районах Кривого Рогу у 2012 році створено комунальну установу «Центр соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю».

Голова  Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков поставив завдання керівникам міст та районів області розширити діючу мережу таких центрів. Наразі проводиться аналіз потреб створення таких центрів у містах та районах області, ведеться пошук оптимальних шляхів з їх створення. Один із варіантів реалізації цього завдання – створення центрів денного перебування для дітей осіб з інвалідністю на базі існуючих територіальних центрів.

«Робота таких спеціалізованих закладів дозволить залишати в ньому дитину-людини з інвалідністю на час, поки батьки на роботі, і забезпечить її виховання під професійним наглядом. Тобто, батькам, які працюють, не обов’язково влаштовувати дитину-людини з інвалідністю на тривалий час в інтернат. Необхідний догляд така дитина отримає у спеціалізованих центрах, а ввечері повертатиметься додому до батьків», – сказав Дмитро Колєсніков.

У центрах денного перебування для дітей-осіб з інвалідністю надається допомога особам з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями і розумовою відсталістю в оволодінні побутовими навичками, проводяться заняття з логопедами, психологами, психотерапевтами. Це і корекційно-відновлювальні заняття, заняття з лікувальної фізкультури, масажу, сенсорної інтеграції, логопедії, ритміки, соціально-побутової та просторової орієнтації, розвитку комунікативної діяльності, соціально-психологічної адаптації та трудової реабілітації. Також у таких центрах інформаційно-консультативну допомогу можуть отримати батьки дітей-осіб з інвалідністю.

Довідково

Наразі у Дніпропетровській області на повному державному забезпеченні в інтернатнихзакладах утримується 3956 підопічних, з них у дитячих будинках інтернатах – 604 дитини з інвалідністю.

Загалом на обліку у місцевих органах праці та соціального захисту населення регіону перебуває 183,6 тис. людей з інвалідністю, у тому числі 11,5 тис. дітей-осіб з інвалідністю.

Урядовий портал

  Категорія: