Мирне військо навчається тактиці

Мирне військо навчається тактиці
29 Серпня 2018
Друкувати цю новину

23-24 серпня в дні прапора і Незалежності України в Києві, в готелі “Верховина” під стяги просування раннього втручання (РВ) в Україні  зібралися батьки – учасники Всеукраїнського форуму “Батьки за РВ”. Зібралися для того, щоб почати навчання в 3-х блочному тренінгу “Особливості доказової практики в сфері раннього втручання”. Що таке доказова практика, чому реальні запити користувачів, клієнтів стоять поряд з професійним досвідом та науковими дослідженнями – про все це та багато іншого розповідали досвідчені тренери, не лише теоретики, а й практики – психолог, президент БФ Інститут раннього втручання Анна Кукуруза і психолог, експерт Європейської Асоціації Раннього Втручання “EURLYAID” Наталія Доброва – Кролл.

Батьки, які стільки разів чули словосполучення «раннє втручання має науково-доказове обгрунтування», впродовж двох днів мали змогу впевнитися в цьому. Тренінг проходив в інтерактивній формі, що дозволило учасникам в повному обсязі опрацювати наданий  матеріал. Слухачам було запропоновано дослідження, яке мало місце в 2017 році («Прислухаючись до голосів батьків»), і як інструмент  доказовості, і як приклад обґрунтованості системи  раннього втручання.

Чи достатньо доказів, щоб довести необхідність впровадження раннього втручання в Україні для різних цільових груп, політиків, фахівців, батьків, представників бізнесу – і над таким питанням  замислювалися учасники заходу. Як саме відрізнити «просто слова» від беззаперечних фактів, де шукати підтвердження, чи , навпаки, заперечення, чому доказовість так корисна в багатьох сферах нашого життя. Приємним сюрпризом для учасників стало спілкування скайпом з громадським лідером, членом правління Європейської Асоціації Раннього Втручання “EURLYAID” і просто мамою молодого чоловіка з інвалідністю з Голландії Ноор ван Лоен. «Ви не повинні соромитися або боятися того, що ви” всього лише батьки “. Адже недарма вважається, що найголовнішими в ранньому втручанні є неоплачувані та ненавчені професіонали!» – сказала Ноор.

Нові знання – це завжди корисно, особливо, якщо це стосується життя дітей та сімей. І  цей тренінг доказав це учасникам, а ще дозволив їм отримати  впевненість в тому, що найосновнішим рушієм, мотиватором, лобістом та в кінці кінців виконавцем якісних змін у житті дітей є їх батьки, тому, об’єднавшись та здобувши адвокаційні навички вони зможуть зробити неймовірне.

Наприкінці тренінгу учасники отримали завдання, варіанти рішень яких будуть презентовані в другій частині тренінгу в листопаді. А  в жовтні батьки – слухачі матимуть змогу прийняти участь в міжнародній конференції з раннього втручання «Раннє втручання: назустріч новій парадигмі через партнерство професіоналів, сімей та суспільства» , яка проходитиме в Харкові 10-12 жовтня.

Розвиток батьківського руху на підтримку впровадження РВ в Україні впроваджується за фінансування Європейського Союзу, ЮНІСЕФ і Офісу міжнародного спвробітництва та співдружності Британського Уряду (FCO), як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні»

  Категорія: