Миколаївський спортсмен з інвалідністю після 10 діб коми готується до змагань

27 Квітня 2016 Друкувати цю новину
З ліжка чоловіка підняла мета - перемогти на Паралімпіаді

З ліжка чоловіка підняла мета - перемогти на Паралімпіаді

Сила духу долає будь-які перепони. Ні відсутність руки, ні 10 днів у комі не завадили чоловіку з Миколаєва йти до своєї мети.

Нещасний випадок, що закінчився переломом основи черепа, і здорову людину може прикувати до ліжка на роки. Юрій повернувся до тренувань за три місяці. Спортсмен зізнається: з ліжка його підняла мета - перемогти на Паралімпіаді.

Юрій Щепанський народився без правої руки, але з дитинства закохався у настільний теніс. Він п’ятиразовий чемпіон Європи, призер чемпіонату світу. Та доля випробувала його ще раз. Торік, у вересні, 32-річний паралімпієць випав із потяга. Як це сталося чоловік не пам’ятає. Зазнав перелом основи черепа та гематоми мозку, 10 днів пролежав у комі. Перші думки, коли Юрій отямився - про чемпіонат Європи, що пропустив.

- Лежав та їв, для мене це дуже важко було. Тепер, коли я в спорті, я маю ціль і йду до неї, мені набагато легше. Духовний стержень дає закалку організму, - розповідає член параолімпійської збірної України з настільного тенісу Юрій Щепанський.

Про Юрія дбали колеги, друзі і навіть незнайомі люди. Щодня надсилали гроші на ліки. Одужання і повернення чоловіка у великий спорт стало для всіх найкращим подарунком.

- Відчувається всередині такий стрижень, який допоміг йому вижити. Він ніколи після невдач не говорить, та ракетка була не така. Він думає, аналізує, чому ця зустріч не вдалася, - коментує директор Миколаївської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи параолімпійського резерву Алла Черевко.

Юрій професійно грає в настільний теніс 20 років. Колеги паралімпійської збірної України вражені його силою духу.

- Я спочатку сильно переживав. Всі переживали, вся школа, вся Україна. Я думаю, що не зміг би, так як він. Думаю, він сильний, дуже сильний. Він все виграє. У нього все вийде, - говорить член параолімпійської збірної України з настільного тенісу Андрій Навроцький.

Нині головна мета Щепанського - перемогти у вересні на Паралімпіаді в Бразилії. Лікарі наполягали на двох роках реабілітації. Тож, аби розпочати тренування, довелось отримати дозвіл в Інституті нейрохірургії. Тепер Юрій грає в теніс щодня по кілька годин, збільшуючи темпи.

У Юрія Щепанського дві вищі освіти. Однією лівою рукою він варить борщ, керує машиною і навіть віджимається від підлоги. Але спорт - це його життя, професія і хобі, зізнається паралімпієць. Тож планує пограти в теніс ще років 20. А потім - навчати інших.

Факти. ICTV

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук