Михайло Павлюк: актуальність проєкту «Ефективні соціальні моделі реабілітації» не піддається сумніву, адже його мета – сприяти активному включенню дітей та молоді з інвалідністю в соціум

Михайло Павлюк: актуальність проєкту «Ефективні соціальні моделі реабілітації» не піддається сумніву, адже його мета –  сприяти активному включенню дітей та молоді з інвалідністю в соціум
27 Лютого 2018
Друкувати цю новину

Михайло Павлюк: актуальність проєкту «Ефективні соціальні моделі реабілітації» не піддається сумніву, адже його мета –  сприяти активному включенню дітей та молоді з інвалідністю в соціум

23 лютого перший заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк взяв участь у презентації спільного проєкту між Чернівецькою областю (Україна) та округом Швабія (ФРН) «Ефективні соціальні моделі реабілітації» на базі Буковинського обласного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Особлива дитина».

Участь заході також взяли представники делегації округу Швабія (Федеративна Республіка Німеччина) у складі Представника Генеральної ради депутатів округу Швабія (ФРН) Катаріни Габеркорн, Директора центру «Фріц Фельзенштайн» Ґрегора Бека, керівника відділення терапії Дагмар Зімнахер, лікар-ерготерапевт Рени Гетцель-Суарес де Арайо, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Віталій Савкін та начальник управління міжнародного співробітництва та інвестицій облдержадміністрації Ганна Жебчук, директор Центру Тетяна Закрутна.

Михайло Павлюк привітав гостей, партнерів та друзів з округу Швабія (ФРН) на Буковині та подякував їм за те, що, співпраця між нашими регіонами стає все глибшою та з кожним роком все міцнішою та результативнішою. «Після досить тривалої та кропіткої роботи спільно з нашими партнерами ми розпочинаємо реалізацію вкрай важливого проєкту «Ефективні соціальні моделі реабілітації» на базі Буковинського обласного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Особлива дитина» в рамках Програми «Партнерство з містами України», яка фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Вартість проєкту складає близько 50 тис. євро та він буде реалізовуватись впродовж цього року», – повідомив посадовець.

Він акцентував, що обласна влада завжди приділяє особливу увагу питанням соціальної сфери, тому і не дивно, що саме вона стала темою згаданого проєкту.

«Актуальність цього проєкту не піддається сумніву, адже його мета –  сприяти активному включенню дітей та молоді з інвалідністю в соціум, їх участі у повсякденному суспільному житті як повноправних його членів. Під час його реалізації ми запланували обмін досвідом та кращими практиками між відповідними спеціалістами в галузі соціальної реабілітації та ерготерапії, а також впровадження інноваційних підходів та нових терапевтичних навичок у відповідному спеціалізованому закладі», – відзначив перший заступник голови облдержадміністрації.

«Насамкінець хочу наголосити, що наше співробітництво є яскравим прикладом українсько-німецької дружби, взаємоповаги та взаєморозуміння. Наше майбутнє – разом жити, працювати та втілювати європейські цінності,- додав Михайло Павлюк. –  Бажаю всім плідної роботи, а також дозвольте висловити сподівання на те, що нам вдасться втілити в життя ще чимало прекрасних спільних ініціатив».

Завдяки імплементації проєкту буде розроблено низку заходів щодо покращення доступності для підвищення якості умов перебування дітей, які проходять реабілітацію у центрі. Зокрема, проєктно-кошторисною документацією проєкту заплановано наявність в Центрі ліфта.

Захід відбувся в залі ерготерапії, який облаштовано за німецьким зразком. Ерготерапія дає можливість особливим діткам координувати рухи, мовленнєві навички, планувати свою продуктивну діяльність від початку і до кінця дня.

Чернівецька ОДА

  Категорія: