Можливості для покращення життя внутрішньопереміщених осіб з інвалідністю: ТЕАМ в дії!

25 Вересня 2017 Друкувати цю новину

Посилення кризових явищ в умовах трансформаційних змін в економічній  системі країни спричинили загострення таких соціально-економічних проблем, як скорочення кількості робочих місць, зростання безробіття і зменшення можливості щодо працевлаштування.  За цих умов держава вкрай обмежена у можливостях реалізації політики, спрямованої на підвищення економічних і соціальних стандартів життя, у т.ч. незайнятих громадян.

Турбота про людину  завжди була і  є головним завданням всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея осіб з  інвалідністю України» (далі –НАІУ),  а турбота про людину з інвалідністю – одним із значимих пріоритетів. В умовах високого дефіциту працевлаштування питання щодо повернення осіб з інвалідністю до зайнятості в доступних їм за станом здоров'я умовах праці завжди перебуває у центрі уваги  всіх причетних служб і  громадських організацій.

Можливості для покращення життя внутрішньопереміщених осіб з інвалідністю: ТЕАМ в дії!

Так 19-21 вересня 2017 року в м. Краматорську на базі державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» НАІУ за підтримки Донецької обласної організації осіб з інвалідністю проведено триденний бізнес-тренінг з соціального підприємства «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти».

Тренінг проводився в рамках реалізації  Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», що реалізується в Україні UCP Wheels for Humanity (США) спільно з Українською асоціацією фізичних терапевтів та   НАІУ.

Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.

Можливості для покращення життя внутрішньопереміщених осіб з інвалідністю: ТЕАМ в дії!

Для  участі  у тренінгу були запрошені 23  активних осіб з інвалідністю, у т.ч. ті хто мають статус внутрішньо переміщеної особи.

Тренінг був тематично різнобарвний та інформаційно насиченим, бо включав у себе не лише щире знайомство, спілкування, а і роздатковий матеріал – брошури, робочі зошити, флешки (де представлено понад 100 бізнес-планів для відкриття власної справи),  соціально – правову  літературу та іншу корисну інформацію.

Усі учасники тренінгу отримали практичні навики з розробки індивідуального плану саморозвитку, державної реєстрації особи підприємця та оподаткування і звітності, з маркетингу і менеджменту, з організації власної справи та складання бізнес-плану, але, головне, це  унікальний шанс відкрити власну справу, або розвинути свій бізнес, що є гарною можливістю для покращення життя. На протязі всіх трьох днів заряд мотивації і цікаву, добре структуровану подачу корисної інформації ми отримали від тренерів Олени Поліщук і Лариси Останкіної.

Можливості для покращення життя внутрішньопереміщених осіб з інвалідністю: ТЕАМ в дії!

Цікавим  було і знайомство з центром, в якому ми перебували на протязі всього терміну проведення тренінгу.  Директор центру Світлана Фоміна, на правах гостинної господині, розповіла про структуру, форми роботи державної установи, види реабілітації, які вони надають.

По закінченні тренінгу кожний учасник отримав відповідні сертифікати. Сподіваюсь на те, що отримані знання принесуть користь, кожний учасник може взяти участь у Конкурсі міні-грантів проект ТЕАМ та стати його переможцем. Проект надає можливість навчання чи проходження курсів перекваліфікації, що також стане в нагоді при відкритті власного бізнесу або працевлаштуванні.

Одна з учасників тренінгу Ольга у відгуках написала: «Постійно тільки мрію про відкриття власної справи. Після тренінгу – розумію, що треба дійсно щось робити. Хоча б взяти річку, написати бізнес-план та подати на конкурс міні-грантів проекту ТЕАМ. Дякую організаторам за поштовх, цікаву та корисну інформацію! Всім успіху!»

Висловлюємо глибоку вдячність всім причетним до цього заходу за високу організацію, професійність та можливість покращити життя особам з інвалідністю, у т. ч. ВПО.

Катерина Сахарова

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук