МОНТЕССОРІ-ЦЕНТР «СОНЯШНИК» ЗУСТРІЧАВ ПОСЛА КАНАДИ В ПОЛТАВІ

22 Березня 2013
Друкувати цю новину

18 березня в Полтаві для громадської організації «Монтессорі-Центр реабілітації дітей осіб з інвалідністю «Соняшник» відбулась визначна подія – Центр реабілітації відвідали посол Канади в Україні пан Трой Лулашник та координатор проєктів Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив пані Валерія Ткаченко. Візит відбувся в межах проєкту «Створення «Справжньої школи» для дітей з важкими поведінковими розладами та аутизмом» за фінансуванням Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Один з найвідповідальніших етапів проєкту, а також і дуже приємних, – зустріч із тими, хто не словом, а ділом допомагав нашому реабілітаційному Центру. Зустрічали канадських гостей президент Монтессорі-Центру «Соняшник» пані Тетяна Черненко і завідувачка реабілітаційного відділення та автор проєкту «Школа» пані Ельвіра Попова. Гості відвідали заняття груп дітей з аутичним спектром порушень, зокрема музично-ігрової терапії, альтернативної комунікації, сенсорної інтеграції, побували в творчій майстерні денної зайнятості для молоді з розумовою відсталістю. Пан Трой був відверто в захваті від побаченого:

– Ви знаєте, – це дуже чудово, дякую вам щиро, і побачити цей проєкт і всі ваші зусилля – це, безперечно, надихає. Ми дуже раді, що таким скромним чином змогли підтримати вашу нелегку роботу. Канада й Україна дуже близькі країни, адже в нас понад мільйон канадців українського походження, в тому числі й моя родина. Всі вони свого часу допомагали розбудовувати Канаду. Особисто мені Україна дуже близька, тому приємно бачити внесок вашої організації в її розбудову.

Задоволений пан Трой і цілеспрямованим використанням наданих фондом коштів. Тепер майбутня школа для дітей з аутизмом має найсучасніше обладнання: інтерактивну дошку, ноутбуки й планшети, сенсорну кімнату і спортивний майданчик, а також безліч наочно-демонстраційних матеріалів для початкової школи.

Попри зауваження пана посла про «скромний внесок», для нас це – особливо важливий внесок у справу майбутньої школи, адже більшість дітей з аутизмом нездатні навчатися у загальноосвітніх школах за стандартними програмами. Аутизм (грец. autos — «сам») – занурення в себе – психічне захворювання, що характеризується недостатньою здатністю хворого до взаємодії із зовнішнім світом і порушеннями в соціалізації, які через це виникають. Хворий уникає спілкування, будь-яке порушення повсякденного розпорядку і стереотипів виявляється для нього трагедією. Сьогодні українці вже більш-менш мають уявлення про те, що не всі розлади психіки є безнадійними. І дехто навіть чув про «дітей дощу». Але хто вони, чому їх не треба боятися і чому до них має бути особливе ставлення – таке багатьом усвідомити важко. Перешкодою є брак правильної інформації з боку держави, яка робить у цьому напрямку лише перші кроки. Свою допомогу їй пропонують громадські організації, які й створюються саме для реалізації прав людей з особливими потребами. В нашому спільному з канадцями проєкті мова йде про дітей з аутизмом (діти з встановленим діагнозом і групою інвалідності) та дітей з аналогічними порушеннями, але без встановленого діагнозу, які в проєкті визначаються як «діти з важкими поведінковими порушеннями».

Порадів пан посол і з того, що наша організація підтримує тісний зв’язок із європейськими партнерами: фахівці Центру навчалися в Польщі та Німеччині, організація має акредитацію від Європейського союзу волонтерів.

Дві години тісного спілкування промайнули непомітно. Візит посла Канади в Україні пана Троя Лулашника до нашого реабілітаційного Центру виявився досить плідним для обох сторін. Саме для нас є дуже цінним його небайдуже ставлення до проблем дітей з особливими освітніми потребами. А тому запрошення до подальшої співпраці приємно порадувало. Сподіваємося, що коли прийде час відкриття «Справжньої школи» для дітей з важкими поведінковими розладами та аутизмом», ми знову побачимо пана Троя на гостинній полтавській землі.

Оксана Корж,
Піар-менеджер Монтессорі-Центру «Соняшник» 

  Категорія: