Мінсоцполітики продовжує роботу над удосконаленням соціального захисту переселенців

Мінсоцполітики продовжує роботу над удосконаленням соціального захисту переселенців
8 Червня 2015
Друкувати цю новину

«Україна не ділить своїх громадян на тих, хто виїхав за межі тимчасово окупованої території, і тих, кому це зробити не вдалося», – наголосив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін 4 червня у Києві, відкриваючи дводенний семінар з питань реєстрації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в рамках панелі з міграції і притулку ініціативи Європейського Союзу Східне партнерство.

PM296image002

«Для нас всі українські громадяни рівні у своїх правах, – запевнив заступник Міністра. – Тому ми звертаємося до представників міжнародної експертної спільноти з проханням напрацювати і надати рекомендації щодо забезпечення пенсіями та іншими соціальними виплатами осіб, які залишилися на тимчасово окупованій території нашої країни».

Характеризуючи ситуацію з вимушеною міграцією в Україні через військові дії, Віталій Мущинінназвав її «дуже складною і болючою». «Фактично ми зіткнулися з другим за масштабом після Чорнобильської катастрофи рухом мільйонів українців, які покинули свої домівки і звичний спосіб життя», – додав він.

«У співпраці з міжнародними організаціями Мінсоцполітики у стислі терміни організувало інформаційну базу ВПО і їх реєстрацію для надання переселенцям відповідного статусу. На щомісячну грошову допомогу цим людям для оплати оренди житла і комунальних послуг держава виділила майже 3,4 млрд. грн., – зазначив Віталій Мущинін. – Ми забезпечуємо їм спрощений доступ до одержання пенсій, допомог, пошуку роботи, адаптації у новому соціумі».

PM273image004

З доповіддю «Основні напрямки організації соціального захисту тимчасово переміщених осіб» на семінарі виступив начальник Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Мінсоцполітики Сергій Марущенко.

Він оприлюднив актуальні статистичні дані, які характеризують процес вимушеного внутрішнього переміщення українських громадян. На 3 червня ц.р. на облік підрозділами Міністерства взято 1 мільйон 325 тисяч 154 внутрішньо переміщені особи з Донбасу і Криму, або 1 мільйон 41 тисячу 282 родини. Цей показник постійно зростає. 60 відсотків ВПО – пенсіонери.

390 тисяч 57 сімей переселенців звернулися по щомісячну адресну державну допомогу. 312 тисячам 230 родинам таку допомогу призначено. На забезпечення виплати зазначеної держдопомоги з бюджету країни вже перераховано 1,39 млрд. грн.

Щодо працевлаштування на сьогоднішній день звернулися 38 639 переселенців. Із них 7 811працевлаштовано, решті надано статус безробітного.

Основними проблемами ВПО Сергій Марущенко назвав організацію процесу виїзду на контрольовану українською владою територію, отримання медичної, психологічної, правової допомоги, пошук житла, переведення чи призначення пенсій та соціальних виплат, продовження навчання, пошук роботи, соціальна адаптація переселенців у нових для них регіонах.

Для вирішення цих питань рішенням Уряду створено Міжвідомчий координаційний штаб, до якого увійшли представники 15 міністерств і відомств. Створено інформаційні ресурси, розроблено і розповсюджуються серед колишніх мешканців Донбасу і Криму «дорожні карти» з чітким алгоритмом дій, покликані допомогти ВПО ознайомитися з їхніми правами і можливостями, які надає держава.

«З відомих причин поки ми не можемо забезпечити виплати нашим громадянам, які залишилися на тимчасово неконтрольованій Україною території, – підкреслив начальник Управління Мінсоцполітики. – Тому робимо акцент на наданні їм гуманітарної допомоги. Для цього суттєво, з місяців до кількох днів, скоротили терміни ідентифікації вантажів як гуманітарних».

Системному ж вирішенню проблем переміщених осіб покликаний сприяти розроблений Мінсоцполітики проєкт Комплексної державної програми інтеграції, соціальної адаптації та захисту і реінтеграції ВПО на 2015-2016 роки. Сьогодні цей документ перебуває на стадії затвердження Урядом.

Урядовий портал

  Категорія: