Мінсоцполітики презентувало новий проект TWINNING “Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність”

19 Жовтня 2017 Друкувати цю новину

17 жовтня 2017 року в готелі «Русь» відбулась офіційна презентація проекту Twinning „Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність” (далі – "Проект Twinning"), за участю Олександри Чуркіної, заступника Міністра з питань європейської інтеграції та Миколи Шамбіра, заступника Міністра соціальної політики, за підтримки Європейського Союзу в Україні, разом з представниками міністерств з французької сторони.

На заході були присутні представники інших відомств та організацій, а саме: Олександр Лінчевський, заступник Міністра охорони здоров’я України, Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю.

Серед учасників, на  презентації були Хуана Мера – Кабелло, представник Представництва Європейського Союзу в Україні, Крістофер Ле Рігольор, заступник голови місії Посольства Франції в Україні, Алексис Ринкенбах, голова офісу європейських та міжнародних справ Генерального управління з питань соціальної єдності Міністерства солідарності та охорони здоров’я,  Гаспар Герман, в. о. керівника секції  по захисту прав дітей Представництва Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй  (ЮНІСЕФ) та представники обласних державних адміністрацій та представники громадських організацій,  фахівці послуги раннього втручання, а також батьки з числа активістів Форуму "Батьки за раннє втручання в Україні".

Проект триватиме два роки та буде направлений на розробку та впровадження законодавчих та адміністративних засад раннього втручання в нашій державі. Цей проект є надзвичайно важливим, оскільки це є інноваційним напрямом для держави задля поліпшення життя її маленьких громадян та мешканців. Також демонструє досвід інших країн, таких як Нідерланди чи Франція, показує, що раннє втручання допомагає суттєво знизити відсоток інвалідності серед дітей, що в умовах обмеженого фінансування соціальної сфери в Україні є надважливим.

Відкриваючи презентацію проекту Twinning Олександра Чуркіна, поінформувала учасників про надання послуг та рівень обізнаності сімей, які мають дітей з відставанням у їх розвитку щодо раннього втурчання. Вона привернула увагу до того, що  сьогодні, забезпеченість послугою та інформованість  родин, які виховують дітей з інвалідністю, є вкрай незадовільними. Відповідно, це потребує рішучих дій та професійного підходу до проблеми навколо послуги раннього втручання.

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики наголосив, що Проект Twinning є дуже актуальним, адже Україна крок за кроком реформує усі галузі економіки, адже вже прийняті Верховною Радою України судова та пенсійна реформи, на черзі – медична реформа.

“Презентація Проекту – важливий крок, бо ми закладаємо нові умови роботи із сім’ями, які виховують дітей з особливими потребами”, - підкреслив він.

Маргарита  Кропівницька, заступник директора Департаменту аналітичного та організаційного забезпечення керівництва Мінсоцполітики, постійний Радник проекту Twinning покроково ознайомила присутніх із основними компонентами проекту Twinning.

Акцентуючи увагу учасників на цілях проекту Маргарита Кропівницька зазначила: – “Ми об’єднали зусилля з представниками різних країн та  організацій задля створення основи для впровадження і функціонування  системи раннього втурчання аби забезпечити належним супроводом кожну дитину, яка має інвалідність чи ризик отримання інвалідності та її родину в Україні”.

“ Доступ до послуги раннього втручання має вийти за межі пілотних регіонів та поширитись на всю країну. Ми маємо прагнути мети аби раннє втурчання стало невід’ємною складовою  державної політики щодо захисту прав дітей”- наглосила постійний Радник проекту Twinning.

У свою чергу, Андрій Третяк, лідер проекту Twinning з французької сторони детально розповів присутнім про історію формування та реалізацію послуги раннього втручання у Французькій Республіці та запевнив у успіху щодо розпочатої справи по формуванню послуги раннього втручання в Україні.

Презентуючи  діючі моделі надання послуги раннього втручання в Україні представники із Харківського, Одеського  та Закарпатського регіонів поділились з  присутніми накопиченим досвідом з  пілотування системи раннього втурчання (відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України  від 14.12.2016 № 948-р  “Деякі питання реалізації пілотного проекту “Створення системи надання послуг раннього втурчання” для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”).

Наприкінці презентації проекту Twinning було домовлено про спільне сприяння учасників заходу підтримки  українського  Уряду у створенні правової та адміністративної системи для впровадження системи раннього втручання дітей з інвалідністю або ризиком інвалідності в Україні протягом наступних двох років, за умов фінансування проекту Twinning Європейським Союзом.

Детальніше про РАННЄ ВТРУЧАННЯ можете дізнатись за посиланням: www.rvua.com.ua

Більш фото за посиланням.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук