Мінсоцполітики сприяє розширенню прав і можливостей людей похилого віку

1 Жовтня 2015 Друкувати цю новину

29 вересня відбувся «круглий стіл» „Активне довголіття”, приурочений до Міжнародного дня людей похилого віку, який відзначається 1 жовтня. Організаторами заходу стали Міністерство соціальної політики України і Фонд ООН в галузі народонаселення в Україні.

Участь у «круглому столі» взяли представники Мінсоцполітики на чолі із заступником Міністра Віталієм Мущиніним, представники інших центральних органів виконавчої влади та міжнародних організацій.

Учасники зустрічі відзначили, що соціальна політика держави щодо літніх людей в Україні спрямована на розширення їхніх прав і можливостей, як того вимагають міжнародні принципи „активного старіння”. Розроблені практичні кроки, зокрема:

  • посилення правового захисту громадян похилого віку;
  • забезпечення гідного рівня життя літніх людей і надання їм необхідної підтримки;
  • сприяння підвищенню ролі сім’ї в догляді за старшими людьми;
  • організація ефективного соціального обслуговування літніх людей, надання психологічної допомоги;
  • сприяння посильній трудовій зайнятості літніх людей, забезпечення їх рівного доступу до програм професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки.

Віталій Мущинін зазначив, що в умовах фінансово-економічної кризи в країні Уряд забезпечив своєчасну виплату пенсій. З метою підвищення рівня життя реалізуються заходи щодо сприяння зайнятості зазначеної категорії населення.

На сьогодні в Україні працює розгалужена мережа закладів і установ, що надають соціальні послуги, яка налічує близько 2 тис. суб'єктів, зокрема тих, які обслуговують громадян похилого віку.

Міністерство розробило нову редакцію Закону України „Про соціальні послуги”, який 16 вересня було схвалено на засіданні Уряду. Також прозвучала інформація про те, що Мінсоцполітики спільно з Фондом ООН в галузі народонаселення розпочали розробку міжгалузевого Національного плану дій з питань старіння населення в Україні.

Мінсоцполітики України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук