Методичні рекомендації для проведення ґендерного аудиту

Методичні рекомендації для проведення ґендерного аудиту
24 Травня 2018
Друкувати цю новину

В Україні триває реформа децентралізації, метою якої є створення ефективної системи місцевого врядування, що матиме можливості та ресурси правильно реагувати на потреби місцевого населення. В той час як перехід коштів від центрального до місцевого рівня мав би теоретично означати, що жінки матимуть більше можливостей для висловлювання своїх пріоритетів під час місцевого планування, наразі механізми та процеси, пов’язані з розробкою, впровадженням та моніторингом реформи, не дають змогу жінкам брати формальну участь у політичному житті. Жінки, які стикаються з множинними формами дискримінації, зокрема жінки з інвалідністю, майже повністю виключені з процесів, пов’язаних з прийняттям рішень.

Структура ООН Жінки у партнерстві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю розробила методичні рекомендації проведення ґендерного аудиту доступності, для того щоб визначити та усунути бар’єри, які перешкоджають жінкам та дівчатам з інвалідністю повноцінно брати участь у всіх аспектах життя.

Методичні рекомендації для проведення ґендерного аудиту доступності — це інструментарій, який дає змогу виявити інфраструктурні, інформаційні й комунікаційні бар’єри, які перешкоджають жінкам та дівчатам з інвалідністю повноцінно брати участь у громадському, політичному, соціальному й культурному житті.

Цей інструментарій може використовуватись відповідальними за прийняття рішень – органами місцевої влади, надавачами послуг у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, освіти тощо підчас інклюзивного місцевого планування та бюджетування та надання послуг.

А також може використовуватись носіями прав, тобто представниками/ницями громадянського суспільства, правозахисниками/ницями з питань ґендерної рівності та інвалідності, жінками та чоловіками з інвалідністю з метою адвокації за усунення виявлених бар’єрів.

Ґендерний аудит доступності визначає доступність, як здатність отримувати доступ до державних послуг та рівну користь від них, що робить можливим здійснення прав людини та досягнення рівності для всіх жінок та дівчат з метою не залишити нікого осторонь.

Запропонована методологія була розроблена на основі досвіду проведення ґендерного аудиту доступності восьми об’єктів у сфері надання медичних, освітніх та соціальних послуг у місті Краматорськ. Ґендерний аудит доступності було проведено в листопаді 2017 року структурою ООН Жінки в Україні у партнерстві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю та Краматорською міською радою, за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Методичні матеріали з проведення гендерного аудиту доступності  наразі готуються до друку,  а також в електронному варіанті будуть розміщені на сайті НАІУ.

Слідкуйте за новинами.

  Категорія: