Лист Мінсоцполітики щодо надання фінансової допомоги людям з інвалідністю, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції

Лист Мінсоцполітики щодо надання фінансової допомоги людям з інвалідністю, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції
3 Вересня 2014
Друкувати цю новину

МінсоцполітикиШановна Наталіє Сергіївно!

Міністерство соціальної політики України розглянуло депутатське звернення народного депутата України Гриценка A.C. щодо звернення виконавчого директора ВГО „Національна Асамблея осіб з інвалідністю України” Скрипки H. С. стосовно надання фінансової допомоги людям з інвалідністю, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції, та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до пункту 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги людини з інвалідністюм та непрацюючим малозабезпеченим особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 № 158 (далі – Порядок), допомога надається у разі тривалої хвороби, смерті близьких родичів (одного з подружжя, батьків, дітей), стихійного лиха та інших особливих обставин людини з інвалідністюм, дітям-людини з інвалідністюм та непрацюючим малозабезпеченим особам, які отримують пенсію та/або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України „Про державну соціальну допомогу людини з інвалідністюм з дитинства та дітям-людини з інвалідністюм” і „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та людини з інвалідністюм”, якщо розмір таких виплат у місяці, що передує місяцю звернення, не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Розмір пенсії та державної соціальної допомоги за місяць визначається з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством.

Допомога надається регіональними або районними органами соціального захисту населення один раз на рік у розмірі 50 відсотків встановленого законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на момент звернення).

Мінсоцполітики допомога може надаватися лише з метою покриття витрат на проїзд з Міністерства додому громадським пасажирським транспортом (у разі потреби) не частіше ніж один раз на три роки.

Разом із тим, у Державному бюджеті України на виплату зазначеної одноразової матеріальної допомоги передбачено коштів, що дорівнює тільки 0,7 % від потреби, а тому відповідну допомогу отримують лише 5-10 осіб з інвалідністю на рік із одного органу соціального захисту населення. На сьогодні за даними Управління бухгалтерського забезпечення на виплату даної допомоги в Мінсоцполітики залишилось 3 450 гривень.

Крім одноразової матеріальної допомоги, передбаченої Порядком, місцеві органи виконавчої влади можуть надавати матеріальну допомогу за рахунок коштів, передбачених для цього в місцевих бюджетах.

Порядок надання такої допомоги затверджується місцевими органами виконавчої влади.

Ще одним джерелом отримання матеріальної допомоги для малозабезпечених категорій населення є недержавні благодійні, релігійні та інші організації. Відомості про них можливо знайти в інформаційно-пошукових системах на сайті Державної реєстраційної служби України (http://drsu.gov.ua).

Одночасно інформуємо, що Міністерством у 2014 році підтримано проведення 4 громадськими організаціями осіб з інвалідністю заходів для осіб з інвалідністю та членів їх сімей – внутрішньо переміщених осіб з метою забезпечення їх соціального захисту та надання їм психологічної підтримки (на виконання статті 11 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю):

  • ВГО „Національна Асамблея осіб з інвалідністю України” на суму 679,7 тис грн. за участю 324 осіб;
  • ВГО „Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю та осіб із інтелектуальною недостатністю” на суму 120,0 тис грн. за участю 50 осіб;
  • ВГОІ „Всеукраїнська асоціація працездатних осіб з інвалідністю” на суму 121,9 тис грн. за участю 50 осіб;
  • ВОІ „Союз організацій осіб з інвалідністю України” погоджено проведення 23 заходи (з них 22 заходи для осередків ВОІ „Союз організацій осіб з інвалідністю України”) на загальну суму 1 353,5 тис грн. (на даний час організацією вивіз людей не здійснюється) за участю 2100 осіб.

Водночас наразі Міністерством розглядається пропозиція щодо внесення змін до затверджених заходів ВГО „Конфедерація громадських організацій осіб з інвалідністю України” та затвердження проведення 6 нових заходів для осіб з інвалідністю та членів їх сімей – внутрішньо переміщених осіб на загальну суму приблизно 1 300 тис грн. з орієнтовною кількістю учасників 330 чоловік.

З повагою

Перший заступник Міністра  В. Мущинін

  Категорія: