Луганський обласний учбово-адаптаційний табір «Формування лідерських якостей для підлітків та молоді з обмеженими фізичними можливостями»

Луганський обласний учбово-адаптаційний табір «Формування лідерських якостей для підлітків та молоді з обмеженими фізичними можливостями»
8 Червня 2015
Друкувати цю новину

2 – 5 червня 2015 року в Етнографічному комплексі «Українське село» відбулося проведення Луганського обласного учбово-адаптаційного табору «Формування лідерських якостей для підлітків та молоді з обмеженими фізичними можливостями», учасниками якого стали діти та молодь з обмеженими фізичними можливостями, групи ризику, вимушені переселенці. До заходу кожного дня додатково долучалися дітлахи та молодь з проблемами здоров’я з Луганської та Донецької областей, їх родини, супроводжуючі, які вимушено залишивши рідні міста мають надзвичайну потребу в психологічній та правовій допомозі, в адаптаційних та реабілітаційних програмах.

lager

Всього до заходів табору долучилося близько 60 осіб.

Головною метою Учбово-адаптаційного табору є забезпечення розвитку лідерських навичок дітей та молоді, які мають обмежені фізичні можливості шляхом подолання комплексів неповноцінності, розвитку здібностей та талантів, сприяння у спілкуванні з ровесниками. Організація та проведення заходів спрямовані на формування активної життєвої позиції дітей та з інвалідністю, покращення психологічного стану їх родин, що є необхідним для комплексної допомоги даній категорії населення.

privet

Всі заходи табору були спрямовані на подолання посттравматичних та стресових ситуації для даної категорії дітей та молоді, їх родини, які опинилися в складних життєвих умовах, зазнали  трагедій, пов’язаних з військовими подіями на Сході України.

Даний захід є традиційним і проходив протягом 5 років в літньо-осінній період, в архітектурно доступних місцях, пристосованих під потреби людей з інвалідністю. Виключенням став лише минулий рік, у зв’язку важкою ситуацією на Сході України.

Під час Табору:

  • Було проведене Засідання круглого столу за результатами річної програми «Безкоштовне он-лайн навчання англійській для молоді з обмеженими фізичними можливостями», яка відбувалася в рамках навчальної програми Посольства США в Україні. Завдяки даному проєкту 25 дівчат та хлопців з Луганщини, які мають обмеження в здоров’ї,отримали знання з англійської, спілкування, друзів, нові можливості працевлаштування. В ході засідання ми отримали надію на можливість продовження навчання та залучення до вивчення англійської ще більшого кола дітей та молоді з Луганської області.
  • Відбулося Засідання круглого столу «Покращення доступу жінок з інвалідністю – вимушених переселенців з Луганської та Донецької областей до послуг планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я», в якому приймуть участь лідери НУО, представники влади, ЗМІ, жінки з інвалідністю, вимушені переселенці зі Сходу України;
  • майстер класи з гончарства, ліпки, вироблення оберегу; відвідування ЗООПАРКУ, екскурсійні програми; психолого-педагогічні та соціально – правові консультації, Дискусійні клуби; рухливі спортивні ігри; концерт групи «Flying Swan»; вечір у вогника;

IMG_1544

Захід підтриманий управлінням молоді та спорту ЛОДА.

Особливою радістю для всіх присутніх стала участь в соціокультурній концертній програмі  «Сонячне коло» до якої додатково долучилися діти та молодь зі Сходу України, з міста Київ, Полтавської, та Київської області. На радість всім присутнім ведучою програми стала – чемпіонка України по карате на візках в категорії «Ката», Чемпіонка Світу, срібна призерка чемпионату Європи – Уляна Смирнова.

IMG_3062

Довгоочікуваний табір було відкрито в прекрасних природних умовах, які відповідають нормам ДБН і є сприятливими для людей, які мають різні категорії захворювань. Талановиті номери артистів запам’ятовувалися оригінальністю, щирістю та охоплювали всі жанри мистецтва. Вірші, дитячі гуморески, хореографічні постановки, пісні готували до свята і діти, і молодь, а справжнім сюрпризом для глядачів стали виступи професіоналів, майстрів своєї справи. Серед спеціальних гостей: учасниця проєкту «Х-фактор», талант – шоу «Україна має талант» – Вікторія Морозова, триразові чемпіони  України, чемпіони кубку Континентів, віце-чемпиони світу з бальних танців на візках – Кернічні Володимир та Сніжана; лауреат Національного Сорочинського Ярмарка, дипломант фестивалю – конкурсу «Дрибенські торжки» – Тетяна Мануйлова; представники музичного напрямку BeatBox Guitar  – група «Flying Swan» – Сергій Летучій та Олексій Лебідь.

IMG_3169

На думку молоді та батьків,  цьогорічний табір тільки підтвердив сталу думку про те, що подібні заходи необхідні, важливі для розвитку, віри у власні сили, відчуття себе повноцінною людиною з правами, свободами, мріями, такими же, як у інших. Окремо було зауважено, що в складній ситуації, що є наявною в України, участь у таборі сприяла покращенню психологічного стану, соціальній адаптації та реабілітації дітей та молоді з інвалідністю та їх родинам..

За  підтримки:

  • Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України;
  • Етнографічного комплексу «Українське село»;
  • Всеукраїнської програми «Здоров’я жінок України»;

Організаційна, інформаційна допомога:

  • Міський центр соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю Броварської міської ради;
  • Міська громадська організація людей з інвалідністю «Прагнення»;
  • Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю

IMG_1550

ПОСЛЕСЛОВИЕ

Если не официально.

Все очень трудно и сложно.

Понимание того, что война не заканчивается и уже год, как отняла у сотен тысяч людей родной дом, и все самое ценное для нормальной жизни человека, загоняет в новый виток депрессии и отчаяния.

Многих людей и целые семьи. От этого понимания становится шаткой земля, ибо никогда невозможно будет принять и понять то, что случилось, и то, что сейчас происходит.

Эта боль за Луганскую землю, за Донбасс, за Украину, занимает сердце и душу. Ни на миг невозможно мысленно оторваться от малой Родины и от тех, кто сейчас в блокаде. Практически нет возможности помочь, нет возможности передать ни лекарства, ни детское питание, ничего.

Мысли о тех, кто здесь, рядом, понимание того, что в наших силах поддержать друг друга, и тех, кому еще тяжелее, спасают. Сейчас мы – вынужденные переселенцы. Поэтому проведение учебно-адаптационного Лагеря, который много лет жил на Луганщине, в этом году было особенно важным, трудным и необходимым.

Мало ресурсов финансовых, практически нет ресурсов человеческих, все возможности технические тоже не здесь. Как справиться с решением проблем адаптации маленьких и не очень переселенцев, с такими сложными ограничениями по здоровью, не имея прежней поддержки студенчества, вузов, социальных партнеров и многочисленных друзей.

Этот лагерь, необходимый, как воздух ранее, многим казался не актуальным сейчас, потому что тема войны настолько сильна на моей Луганской земле, что она растворяет все, отодвигая, на второй, десятый планы наши задачи, которые ранее были флагманом молодежного движения людей с инвалидностью.

И это понятно. Иногда эта тема пытается поглотить и меня, и моих друзей, сотрудников, близких, коллег. Но мы не имеем права в ней раствориться, потому что для людей с инвалидностью из Луганщины и Донеччины часто уже не стоит задача жить полноценно, а стоит задача – ВЫЖИТЬ.

Наша задача – помочь.

Сегодня мне показалось, что выстраивая противодействие этой поглощающей теме войны на своем уровне, меня, и таких людей, как я, поддержало управление молодежи и спорта ЛОДА – Антон Волохов. Он помогал удерживать это противодействие, а потом, как по цепочке, поддержали друзья и коллеги, которые находятся в разных городах Украины, и не только.

Родные.

Разные, едва знакомые, давно знакомые, коллеги, друзья, родители наших детей. Казалось, как кирпичик к кирпичику мы выстраиваем эту энергетическую стену – противодействие войне, доверяя друг другу и поддерживая на все 100%. Именно это становится базовым для проведения программ для людей с инвалидностью с Востока Украины в сегодняшних условиях.

Не знаю, поймут ли о чем я.

Понимают не все.

Шоком и потрясением стало то, что АТП в Одесской области, с которым мы заключили договор о транспортировке в Лагерь тяжелых Луганских детей с инвалидностью из пгт. Сергеевка, за несколько часов до отъезда решили, что это преступники, с которыми нельзя иметь дела.

Появился директор за несколько часов до выезда наших детей у себя в офисе. “Что?” – возмутился он, подписывая договора, “Луганская область?! Не хочу иметь с ними дела!”.

Ни доводы о том, что это тяжелые дети с инвалидностью, ни объяснение того, что это Луганская областная администрация оплачивает транспортировку детей, ни что не смогло убедить этого человека в обратном.

В итоге мы не успели ни билеты взять на поезд, ни перевозчика найти – было 17.00 накануне открытия лагеря((((.

12 человек не приехали к нам.

Шок.

Дети год вне дома. В казенных крохотных стенах.

А возможность встретиться с друзьями, положительные эмоции, радость и улыбки, так просто были украдены у наших ребят с такими трудными заболеваниями как, лейкемия, ДЦП и т.д..

Слезы. Разочарование. Боль. Отчаяние.

Но лагерь состоялся.

Дети и молодежь – 42 участника.

Около 60 человек приняли участие и поддержали его программы.

С детьми, которые не приехали к нам мы разговаривали по телефону. И пообещали им, что сделаем все возможное, чтобы мы все встретились, не смотря ни на что этим летом.  Я не знаю еще как это может осуществиться, но это просто жизненно необходимо, как для ребят так и для их, получивших очередную травму мам.

От «Украинского села» мы передали им сладости, сопилки, книги, игрушки.

_________________________________

В моей душе, бесконечная благодарность всем, кто в незнакомых условиях помог нам осуществить цели и задачи Лагеря для детей и молодежи с проблемами здоровья:

Управление молодежи и спорта ЛОДА;

Национальную Ассамблею инвалидов Украины.

Этнографический комплекс “Украинское село” – Оксана Величко, и весь коллектив комплекса;

Олег Иваненко, Валерий Иванович Иваненко, г. Бровары;

Ульяна Смирнова, г. Буча;

Сережа Летучий и Алексей Лебедь музыкальная группа “Flayng Swan”, г. Старобельск, Луганской области;

ФОТО – Валентина Уварова

Татьяна Баранцова

  Категорія: