Про влаштування та адаптацію вимушених переселенців зі сходу України говорили за круглим столом

Про влаштування та адаптацію вимушених переселенців зі сходу України говорили за круглим столом
27 Лютого 2015
Друкувати цю новину

В Ізмаїльському міськрайонному центрі зайнятості пройшла зустріч представників соціальних установ міста та району: міськрайонного центру зайнятості, управлінь соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації та Ізмаїльської міськради, Управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі, Державної інспекції з питань праці в Одеській області. Це вже не перша нарада фахівців соціальної сфери за круглим столом з проблем влаштування та адаптації  вимушених переселенців зі сходу України. Фахівці обмінялися інформацією щодо кількості осіб, які отримали відповідну посвідку у органах соціального захисту населення, щодо стану справ з призначення пенсій, а також  про працевлаштування цієї категорії громадян України. Є здобутки та вирішені питання, але з’являються й нові проблеми, бо продовження бойових дій спонукає людей залишати свої домівки й шукати допомоги за новим місцем мешкання.

peresfev2015_4

Однією з форм адаптації та налагодження життя за новим місцем є працевлаштування. Але не всі особи, що зареєструвались як внутрішньо переміщені в органах соціального захисту населення, звертаються в службу зайнятості. Наприклад, за період з 1 жовтня 2014 по 5 лютого 2015 року до Ізмаїлу та населених пунктів Ізмаїльського району прибуло 284 переселенця, з них працездатного віку – 71 особа, а звернулися до центру зайнятості лише 11, з яких 4 були працевлаштовані, а 7 було надано послуги  з працевлаштування. Фахівці Ізмаїльської служби вирішили поспілкуватися та з’ясувати причини такого явища. Як виявилося, вони найрізноманітніші. Наприклад, деякі люди не хочуть приходити до центру зайнятості, тому що проживають за межами транспортної доступності, в селах, де роботи немає, а у місто їхати не бажають. Деякі погоджуються на пропозицію працювати на громадських роботах, якщо сільські бюджети виділять кошти або парламент підтримає пропозицію щодо повернення колишнього механізму стовідсоткового фінансування організації таких робіт з коштів страхового фонду. Є й такі переселенці, які працюють без оформлення трудових відносин, вони вважають своє перебування тут тимчасовим, їх влаштовує такий заробіток та на пропозиції легальної трудової зайнятості вони не погоджуються.

Але є численні приклади вдалого працевлаштування та факти утворення нових сімейних пар. Тож на зустрічі було обговорено усі форми тісної співпраці, оперативного обміну інформацією між соціальними службами стосовно вимушених переселенців та послуг, що їм надаються, або які вони ще потребують. Фахівці домовилися зустрічатися щомісяця для зменшення «білих плям» у важливій справі надання різноманітної допомоги переміщеним особам.

Одеська ОДА

  Категорія: