Перелік документів для щомісячної компенсації непрацюючим, які надають соціальні послуги, зменшать, – Мінсоцполітики

Перелік документів для щомісячної компенсації непрацюючим, які надають соціальні послуги, зменшать, – Мінсоцполітики
18 Вересня 2014
Друкувати цю новину

Перелік документів, необхідних для призначення щомісячної компенсаційної виплати непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги, буде зменшено, а сам Порядок призначення і виплати зазначених компенсацій – спрощено. Про це повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова. За її словами, з цією метою Уряд вніс відповідні зміни до своєї постанови від 29 квітня 2004 року № 558.

Міністр поінформувала, що станом на 1 липня 2014 року в Україні понад 78 тисяч осіб – за виключенням одержувачів з АР Крим та м. Севастополя – отримували компенсацію за надання соціальних послуг громадянам похилого віку, людини з інвалідністюм, дітям-людини з інвалідністюм, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

Відтепер, завдяки прийнятому Урядом рішенню, їм забезпечується можливість вибору – звертатися за призначеннями компенсації за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, або ж за місцем її перебування. Крім того, скасовується необхідність додаткового підтвердження потреби у догляді за людини з інвалідністюми І групи, інвалідність яких установлена безстроково.

Також, як зауважила Міністр, передбачається запровадити електронний обмін інформацією між Міністерством соціальної політики України та Державною фіскальною службою України про фізичних осіб-платників податків, які надають соціальні послуги, а це істотно зменшить перелік документів для призначення компенсації та забезпечить щоквартальний контроль за діяльністю таких осіб щодо надання ними лише соціальних послуг.

«Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, удосконалено із врахуванням змін чинного законодавства. Водночас його узгоджено з Бюджетним кодексом України в частині визначення джерел фінансування згаданих компенсаційних виплат», – резюмувала Людмила Денісова.

Довідково

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах (дані на 2014 рік):

  • 15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги людини з інвалідністюм I групи (розмір компенсації – 182,70 грн.);
  • 10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, людини з інвалідністюм II групи та дітям-людини з інвалідністюм (розмір компенсації – 121,80 грн.);
  • 7 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги людини з інвалідністюм III групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому МОЗ (розмір компенсації – 85,26 грн.).

Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

  • 15 відсотків – розмір компенсації 142,35 грн.;
  • 10 відсотків – розмір компенсації 94,90 грн.;
  • 7 відсотків – розмір компенсації 66,43 грн.

За 6 місяців 2014 року компенсація профінансована на загальну суму понад 65,8 млн. грн.

Урядовий портал

  Категорія: