На Дніпропетровщині особливих дітей лікують творчістю

На Дніпропетровщині особливих дітей лікують творчістю
27 Листопада 2015
Друкувати цю новину

Днями на Дніпропетровщині в Єдиному освітньому центрі понад 200 дітей з особливими потребами демонстрували свої таланти на традиційному обласному огляді декоративно-прикладного мистецтва. Це один із методів реабілітації та лікування, переконані в департаменті освіти та науки Дніпропетровської ОДА.

«Творчість – це найкраща реабілітація для багатьох дітей з особливими потребами. Саме вона навчає їх розуміти свою особливість, свій талант, надихає їх жити та розвиватися. Основне завдання огляду – підтримати прагнення дітлахів до творчості. Традиційно на огляд були відібрані кращі роботи дітей з особливими потребами. Усі вироби діти змайстрували власноруч у творчих майстернях. Твори різноманітні: вишивки, вироби зі скла, дерева, природного матеріалу, художні вироби, народні іграшки тощо», – розповідає директор департаменту освіти та науки ОДА Олексій Полторацький.

Кожен з учасників творчо підійшов до представлення своїх робіт. Дітлахи залюбки співали пісень, розповідали про свої вироби у віршованій формі та проводили для членів журі майстер-класи. Дівчатка з навчально-реабілітаційного центру № 12 підготували на огляд карту України. На цій особливій карті кожна область відзначена тим видом мистецтва, що там найбільш розвинений. У створенні карти брали участь вихованці усіх 29-ти гуртків, що працюють у центрі.

Члени журі були приємно здивовані різноманіттям технік і виробів учасників. Тут були і вишивки, ляльки-мотанки, гончарні вироби, незвичайні картини, виконані у техніці пейс-арт, картини із соломи та художньо обробленого скла, і навіть з тополиного пуху.

Усі педагоги відзначають: заняття творчістю – важлива частина реабілітації для дітей. Тож саме таким заняттям в інтернатах приділяють особливу увагу.

«Сьогодні ми побачили, що ті діти, які знаходяться в наших навчально-реабілітаційних закладах, після певної реабілітації змогли своїми руками виготовити справжні витвори мистецтва, – зазначає Олексій Полторацький. – Це доводить, що діти з особливими потребами можуть успішно реабілітуватися, повернутися до суспільства, отримати спеціальності та жити повноцінним життям».

В області працює 33 інтернатні заклади для дітей з особливими потребами, в них виховуються 5,7 тисячі дітей.

Повідомляє прес-центр Дніпропетровської ОДА

ПедПреса

  Категорія: