Київ має намір залучати інноваційні технології для створення комфортної інфраструктури

Київ має намір залучати інноваційні технології для створення комфортної інфраструктури
8 Листопада 2016
Друкувати цю новину

Київ має намір залучати інноваційні технології для створення комфортної для містян інфраструктури. Про це під час презентації маячків для незрячих у переході на Майдані Незалежності заявив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

Київ має намір залучати інноваційні технології для створення комфортної інфраструктури

«Розвиток інфраструктури Києва має бути направлений на підтримку комфортного перебування у місті та максимальне залучення усіх членів суспільства. Тепер таку можливість нам дають новітні технології та інноваційний підхід. Сьогодні ми зробили один із перших кроків до глобального сприяння інтеграції таких соціально важливих сервісів, але ми працюватимемо для того, щоб такі можливості лише розвивалися», – підкреслив Геннадій Пліс.

Такої ж думки і співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City Юрій Назаров. Він, зокрема, зазначає, що «інклюзивний підхід до розвитку міста – це один із пріоритетів Kyiv Smart City. Технології мають працювати для містян та покращувати їм життя. Ми запускаємо у тестовому режимі систему маячків для людей із вадами зору та, протестувавши її, працюватимемо над глобальною інтеграцією подібних систем до міської інфраструктури».

Ярослава Бойко, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City, координатор Суспільного крила та комунікацій у рамках ініціативи Kyiv Smart City, переконана, що «Київ має бути дружнім містом для абсолютно всіх людей – і для мам з візочками, і для людей із вадами зору або обмеженою мобільністю. Ми як ініціатива Kyiv Smart City розуміємо цю проблематику та інтегруємо її до усіх наших проєктів. Ми й надалі будемо працювати над тим, щоб подібних проєктів було ще більше, а Київ ставав зручним і комфортним для усіх жителів та гостей міста».

Іван Селезньов, СЕО проєкту Open World, нагадав, що «кожні 5 хвилин одна людина у світі втрачає зір. Створивши систему навігації для них, ми якісно вирішуємо проблему для кожного із незрячих. Усі ми разом можемо творити чудо власними вчинками, навіть найменша допомога може змінити багато. Ми здивувались, коли діти із Європейського колегіуму захотіли нам допомогти. Вони ще раз довели, що ми займаємося цією справою не дарма», – каже Іван Селезньов. Він підкреслив, що спеціалісти Open World розробили технологію, яка дозволить створити нормальні умови для життя у містах України. Для того, щоб оснастити перші вулиці Києва та Львова потрібно зібрати 327 тисяч гривень.

«Ми віримо, що разом ми зможемо вирішити питання для тих, у кого є проблеми із зором», – наголошує Іван Селезньов.

Нагадаємо, учора в рамках проєкту встановили 10 маячків на виходах із переходу на Майдані Незалежності та театральних кас. Саме особлива складність мобільності та локації для людей з вадами зору обумовила обладнання переходу цієї станції для пілотного впровадження. Проєкт був підтриманий Київською міською державною адміністрацією.

КМДА

  Категорія: