Київ має бути комфортним для людей з інвалідністю – Геннадій Пліс

Київ має бути комфортним для людей з інвалідністю – Геннадій Пліс
9 Листопада 2016
Друкувати цю новину

У КМДА всіляко сприятимуть тому, щоб люди з інвалідністю почувалися комфортно у рідному місті. На цьому під час презентації системи маячків для незрячих, якими оснащено перехід на Майдані Незалежності, наголосив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

Київ має бути комфортним для людей з інвалідністю – Геннадій Пліс

За його словами, в Україні офіційно зареєстровано понад 50 тисяч людей із вадами зору. Серед них понад 10 тисяч – це діти. За неофіційними даними кількість людей із вадами зору в країні сягає 70 тисяч. За словами незрячих, однією із головних проблем для них є орієнтація в інфраструктурі міста (наприклад, сходити в аптеку або лікарню, відвідати супермаркет тощо).

«У рамках проєкту вже встановлено 10 маячків на виходи із переходу на Майдані Незалежності та театральні каси. Локація була вибрана для пілотного впровадження через її особливу складність для людей із обмеженім зором та мобільністю. Після успішного тестування Львівська адміністрація замовила 150 маячків, Луцька – 300 маячків, Рівненська – 150 маячків», – повідомила співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City Ярослава Бойко.

Під час офіційного відкриття відбулося фінальне тестування системи та демонстрація роботи пристроїв.

Нагадаємо, проєкт Оpen World впроваджується за ініціативи Kyiv Smart City, за допомогою 1991 Smart City Іncubator. Так, 28 жовтня відбулося тестування, участь у якому взяли 10 незрячих. Вони експериментували із маршрутами у переході на Майдані Незалежності та виходами із метро. 11 серпня 2016 року на платформі BiggIdea стартував збір коштів на промислову партію та оснащення трьох вулиць у Києві та Львові. Розробка готова до промислового виробництва.

«Проєкт був підтриманий Київською міською державною адміністрацією через те, що сьогодні питання інклюзивності та орієнтації незрячих людей в Україні стоїть особливо гостро та є одним із пріоритетних напрямів концепції Kyiv Smart City», – підкреслив Геннадій Пліс.

Він додав, що за результатом конкурсних торгів Департаментом охорони здоров’я КМДА у поточному році закуплено 2468 комплектів штучних кришталиків ока і стерильне обладнання для їх встановлення на загальну суму 3,5 млн грн. Закупівля за кошти міського бюджету штучних кришталиків здійснена вперше за три останні роки», – підкреслив Геннадій Пліс.

Крім того у вересні минулого року біля арки Дружби народів було відкрито пішохідний туристичний маршрут для незрячих та слабозорих людей.

«Всього він має 5 пунктів: біля Володимирської гірки, у Парку Слави, на Пейзажній алеї, біля Пішохідного мосту і біля арки Дружби народів. У цих місцях встановлено таблички, де шрифтом Брайля описано ці місця», – підсумував перший заступник голови КМДА.

КМДА

  Категорія: