“Круглий стіл” щодо забезпечення гінекологічними кріслами

18 Лютого 2016 Друкувати цю новину

"Круглий стіл" щодо забезпечення гінекологічними кріслами16 лютого 2016р. в конференц-залі  пологового  будинку що на вул.. Рівненській  м. Чернівці, відбулось засідання «круглого столу»  в якому взяли участь Начальник управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради – Незборецький І.В., головний лікар МКМУ «Клінічний пологовий будинок №2»Куріцин А.В., головний лікар КМУ «Міській клінічний пологовий будинок № 1» м. Чернівці, начмед МКМУ «Клінічний пологовий будинок №2», представники Громадських організацій осіб з інвалідністю – жінки з інвалідністю. Засідання було проведене для того щоб обговорити та прийняти рішення щодо придбання багатофункціональних гінекологічних крісел для маломобільних жінок.

Питання забезпечення багатофункціональними гінекологічними  кріслами для маломобільних жінок гінекологічні кабінети в м. Чернівці, вже двічі  обговорювалось на Регіональних семінарах для жінок з інвалідністю, що проводили ВГО «НАІУ»  та наша організація ЧОГОІВ «Лідер». Цю важливу та делікатну проблему в Чернівцях порушили вперше. Жінки з інвалідністю мають такі ж проблеми щодо загального здоров’я, як і інші жінки, а діагностичне обстеження та лікування повинні отримувати на рівні з іншими пацієнтками. На жаль,  часто жінки з інвалідністю піддаються дискримінації, тому що відсутні архітектурно доступні жіночі консультації, гінекологічні кабінети з сучасним  зручним обладнанням для жінок з проблемами в пересуванні.

На семінарі «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток» в листопаді 2015р. голова Чернівецької міської ради О.П. Каспрук пообіцяв вирішити дану проблему і взяти під особистий контроль. Зі свого боку І.В. Незборецькій підтримував та сприяв вирішенню важливого для нас питання.  І ось, гроші виділені, залишилось тільки вибрати та придбати крісла. Але виявилось, що вибрати спеціальне та зручне для маломобільних жінок крісло не є легко. Спеціальних крісел у нас в Україні не виробляють. Іноземні коштують шалені гроші. На сьогоднішній зустрічі ми довго обговорювали, розглядали різні варіанти, та старалися врахувати потреби усіх маломобільних жінок. Спільно, порадившись прийняли рішення про придбання найбільш зручного для нас крісла та домовитися з виробником про його покращення та удосконалення. Гінекологічні крісла будуть встановлені в жіночих консультаціях МКУ «Клінічний пологовий будинок № 1» вул. Головна, 129 та МКУ «Клінічний пологовий будинок №2», вул. Рівненська.

До речі, дуже приємно було сьогодні самостійно без перешкод зайти в приміщення пологового будинку № 2 де проходив «круглий стіл». Приємно тому, що керівництво медичного закладу виконало наші рекомендації щодо обладнання пандусом будівлі. В квітні 2014 р. в рамках проекту «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю згідно Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» ми проводили аудит визначення доступності в вищезазначеному пологовому будинку і ось позитивний результат. Це дуже радує!

Ми  щиро дякуємо за сприяння в реалізації наших прав голові Чернівецької міської ради О.П. Каспруку, начальнику управління охорони здоров’я Незборецькому І.В., головному лікарю пологового будинку № 2 м. Чернівці Куріцину А.В. та усім хто небайдужий до того аби становище осіб з інвалідністю покращилось в м. Чернівці та Чернівецькій області.

Валентина Добридіна

  Категорія:
  1. Яніна
    Лютий 20, 22:00 #1 Яніна

    Як немає вітчизняного виробника крісел?!?!? А “Заповіт”, ціна на даний момент 31,720 грн

    Reply to this comment

Додати коментар

Напишіть відгук