Краса врятує світ

Краса врятує світ
12 Серпня 2014
Друкувати цю новину

 

Краса врятує світ

8-10 липня в м. Чернівці відбувся регіональний навчально-практичний семінар «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток» зорганізований ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» спільно з Чернівецькою обласною громадською організацією осіб з інвалідністю-візочників «Лідер». Учасниками семінару були жінки з інвалідністю з п’яти регіонів України.

Захід було відкрито засіданням «круглого столу». В обговоренні наболілих проблем жіноцтва з інвалідністю взяли участь представники владних структур в Чернівецькій області –заступник голови Чернівецької ОДА Рибак І.П., виконавчий директор ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» Скрипка Н.С., Голова Чернівецької міської ради Каспрук О.П., директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА Палійчук О.М, директор Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Верига О.В., заступник директора Департаменту соціального захисту Півень Ю.Й, нач. відділу регіонального розвитку Басараб О.М., заст.. начальника управління розвитку медичної галузі та лікувально-профілактичної допомоги Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Крикливець Л.Г., заст.. директора обласного відділення управління фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Євлахов В.І.,заст.. начальника управління праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради Лисак І.О.

Краса врятує світ

Відкрила семінар представник ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» в Чернівецький області, голова ЧОГОІВ «Лідер» Валентина Добридіна.

З вітальною промовою виступила виконавчий директор ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» Наталя Скрипка, яка наголосила на актуальних проблемах жінок з інвалідністю – це порушення прав дівчат та жінок з інвалідністю, насилля, архітектурні бар’єри.

Пані Скрипка уточнила, що точної статистики скільки саме жінок з інвалідністю в Україні немає. Але ця категорія українського населення має свої особливі потреби, які мають бути цілком та повністю реалізовані. Серед них : право на материнство,право на освіту, на професійну та творчу реалізацію, збереження репродуктивного здоров’я жінки з інвалідністю.

По даним опитування, проведеним Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю серед жінок з інвалідністю про найбільш проблемні теми для них, більшість з опитуваних, на перше місце поставили тему «Краса та здоров’я».

Краса врятує світ

Жінки є жінки, і жінки з інвалідністю також хочуть та прагнуть бути доглянути, здоровими та красивими. Вони мають потребу відвідувати салони краси, перукарні, кабінети манікюру та масажу.

Серед найбільш обговорюваних тем семінару – доступ на якісне медичне обстеження жінок з інвалідністю. Більшість жінок, що пересуваються на інвалідному візку не можуть пройти якісний медичний огляд . Часто перепоною стає відсутність пандуса, ліфта, вузькі двері до жіночої консультації та пологових будинків та брак спеціального медичного обладнання.

До прикладу, в Чернівецькій області немає жодного гінекологічного крісла, що регулюється по висоті. Жінки з порушення слуху та мовлення мають проблему комунікації з медперсоналом. Медичні працівники часто не готові до спілкування з «особливими» пацієнтками та розмовляють загальноприйнятими штампами. Важливо, щоб в усіх закладах області були проведені тренінги та семінари для медичних працівників про етику спілкування з пацієнтами з інвалідністю. Право жінки з інвалідністю на здоров’я має бути реалізовано, не дивлячись на життєві ситуації та перепони.

Краса врятує світ

Можна сказати, що перший крок вже зроблено. Представники громадських організацій осіб з інвалідністю Чернівецької області провели навчальний семінар для медичних працівників в . А також в 50 медичних закладах області проведено аудит визначення доступності. Зроблені висновки та надані рекомендації.

Учасники обговорення привернули увагу до проблеми насилля та дискримінації, з якою часто стикаються жінки з інвалідністю, як найвразливіша верства населення. Низька правова культура та стереотипи можуть навіть загрожувати життю жінки. Тільки в родинному колі, більшість жінок з інвалідністю, відчувають себе захищеними.

Представник НАІУ в Житомирській області Ковалюк Н.Д. поділилась досвідом форми взаємодії та співробітництва влади та громадських організацій людей з інвалідністю, який практикується в Житомирській області.

На засіданні «круглого столу» також обговорювались проблеми соціальної адаптації жінок з інвалідністю, материнства, проблеми стомованих жінок та жінок з порушенням зору, проблеми особистого зросту та комунікації дівчат з інвалідністю.

А ось 9 липня учасниці семінару мали змогу пройти справжню школу краси. Професійні перукарі, стилісти, візажисти провели майстер-класи по догляду за волоссям, по догляду за шкірою та майстер-клас з візажу. Жінки мали змогу поставити запитання фахівцям з краси та стилю, отримати індивідуальну консультацію.

Учасниць семінару було поділено на групи, в кожній групі були майстри-перукарі та візажист. І ось тут , почалось справжнє перетворення. Дівчата змінювались на очах, професійні зачіски та укладки додавали ошатності нашим панянкам, а макіяж робив образи стильними та модними. Всі заглядали у люстерка, милувались у нових образах, не впізнаючи себе нову. Було так зворушливо чути, що дехто з дівчат промовив, що це перший професійний макіяж та зачіска в їхньому житті. Це був день повної жіночої безтурботності. Якби би був прилад, що вимірює позитив, то в цей день він би зашкалював.

Красиві, стильні та оновлені учасниці семінару вдягнули вишиванки, що підкреслили ще більше красу української жінки та направились на головну вулицю м. Чернівці – вулицю О. Кобилянської для проведення акції «Краса врятує світ».

З давніх віків, місія жінки – бути берегинею. Жінки з інвалідністю, всі разом, тримаючись за руки з’єднали свої серця в палкій молитві за збереження миру, за спокій, за Україну.

Після такої зворушливої молитви, наших красунь очікувало продовження свята краси – фотосесія за участю професійних фотографів Буковини. Дівчата позували перед об’єктивами фотокамер, як справжні моделі. Посмішки не сходили з облич, певно, що й перехожі зацікавились таким чудовим дійством, зупинялись та розпитували. А ми, з радістю та гордістю розповідали про наш захід та мету. Приємно було чути слова підтримки та захвату.

Краса врятує світ

10 липня, для наших учасниць семінару, провели психологічний тренінг «Підвищення рівня взаємодії із зовнішнім світом через роботу із внутрішнім світом», який провів практикуючий психолог Пансек М.М. На цьому тренінгу, спрямованому на розуміння себе та правильну взаємодію з навколишніми, учасниці заходу вчилися навикам, які допоможуть бути більш впевненими та допоможуть зробити кроки до змін у житті.

А лекція від Гюльнар Назарової правозахисника виявилася дуже цікавою і корисною для жінок. Вони мали чудову можливість почути які законодавчі акти все ж таки захищають права жінок з інвалідністю. Хтось вперше почув про статтю 6 з Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. А хтось взагалі вперше отримав інформацію про те, що згідно Конституції України всі люди мають рівні права.

Семінар закінчувався. Зал був переповнений і панувала атмосфера родинності, тепла, затишку та розуміння. І це не дивно, бо в залі були жінки. Жінки слабки та водночас сильні, позбавлені багатьох фізичних сил, та безсумнівно прекрасні.

В.Добридіна організатор семінару : «Зворушливо було спостерігати як кожна учасниця розповідала про свою мрію. Ніколи не подумала б що в жінок можуть бути такі мрії. Ці тендітні та чудові жінки мріють про безкоштовний інсулін, архітектурну доступність до будівель, щоб черга на автомобіль надійшла, про людяність оточуючих, щоб всі були здорові та щасливі…… Ми плакали з тими хто відкривав свою біль і раділи з тими хто ділився радістю. Це незабутні хвилини. Я рада, що нам вдалося досягти мети. Щасливі усмішки та радість дівчат для мене найголовніше.»

Ці три дні, для кожної з нас не промайнули даремно. Ми стали внутрішньо багатшими, більш впевненими жінками, з розумінням того, що ми маємо силу та сміливість досягати бажаного.

Галина Сивка
Представник Чернівецької обласної ГО осіб з інвалідністю-візочників «Лідер»

  Категорія: