Комітет з питань свободи слова та інформації не підтримує законопроект про організації, які отримують фінансування з-за кордону

12 Лютого 2014 Друкувати цю новину

Микола ТоменкоПід час обговорення проекту (реєстр. № 4041) голова Комітету Микола Томенко акцентував увагу присутніх на тому, що Громадська рада з питань свободи слова та інформації при Комітеті критично оцінила цей документ.

Народні депутати України також вважають недоцільними запропоновані у документі законодавчі новели, зокрема, зміни до Закону "Про доступ до публічної інформації", відповідно до яких громадські об'єднання та засоби масової інформації планується зобов'язати оприлюднювати інформацію про їхні місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв'язку, адреси офіційного веб-сайту та електронної пошти, основні завдання та напрями діяльності, керівні органи та їх персональний склад, обсяг фінансових ресурсів та цілі їх витрачання, з обов'язковою вказівкою загального об'єму фінансування, отриманого з-за кордону за попередні півріччя.

М.Томенко також наголосив, що "прийняття актів, які суперечать міжнародним документам, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, стає на перешкоді нормальному функціонуванню громадянського суспільства та розвитку демократії в нашій державі".

За підсумками обговорення Комітет вирішив звернутися до Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, який при розгляді цього документа визначено головним, з пропозицією рекомендувати Верховні Раді відхилити законопроект.

Верховна Рада України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук