Інваліди з Донбасу влаштували голодування через нелюдські умови

Інваліди з Донбасу влаштували голодування через нелюдські умови
14 Січня 2015
Друкувати цю новину

Вимушене голодування може стати офіційним протестом.

В Одеській області інваліди-переселенці з Донбасу потерпають через відсутність державної допомоги.

Санаторії, в які їх розмістили разом з рідними, непридатні для життя.

Все бачили наші кореспонденти.

Близько тисячі осіб з інвалідністю з Донбасу та їхніх родичів, які їх супроводжують, живуть зараз в Одеській області. Облаштувалися у чотирьох санаторіях.

В одному з них, “Сперансі”, що у селищі Сергіївка, 200 людей, чимало на візках, залишилися без будь-якої допомоги держави. Їм навіть їсти нічого.

“І ось залишилися без їжі! Пенсії ще нема, що мені – вішатися? Як жити?” – бідкається інвалід третьої групи Юлія Мальцева.

Досі усім необхідним для переселенців опікувалися волонтери. Але й їхні ресурси – не безмежні. А борг самого санаторію перед кредиторами сягнув 7 мільйонів гривень.

“Будь-які продукти харчування, які є, будемо раді. Людей треба чимось годувати”, – розповів директор санаторію “Сперанса” Валерій Супруненко.

Писати листи в різні інстанції інваліди приїхали в Одесу. Кажуть, якщо уряд їх не почує, будуть змушені вдатися до крайніх заходів.

“Залишаємо своє право на оголошення безстрокового голодування, незважаючи на наслідки для нашого здоров’я. 165 підписів!” – розповів інвалід першої групи Олександр Бондуренко.

Чиновникам дали рівно 5 днів. Головна вимога, щоб уряд відрядив свого представника, який би особисто переконався в тому, що насправді відбувається.

“Деякий чиновник від центральної влади, який повинен вникнути в проблему і почати свою діяльність уже в Києві, розпочати цю програму створювати, або рішення якісь приймати”, – пояснив громадський активіст Олег Дрюма.

На погрози людей тут же відреагували місцева одеська влада. Вони зібрали прес-конференцію і запропонували людини з інвалідністюм переселитися. В інші санаторії регіону.

“Ми готові надати транспорт, надати все можливе для того, щоб переселити людей туди, де є можливість годувати їх до певного періоду”, – заявив керівник управління у справах сім’ї та молоді Одеської ОДА Андрій Яцеленко.

Утім, таку пропозицію самі інваліди одразу відкинули. Кажуть, санаторії, які їм запропонували, просто не призначені для тих, хто змушений пересуватися на візках.

Андрій Кравець, Андрій Кравець, Андрій Анастасов, Ігор Мєхоношин,
Новини, телеканал “Інтер”, Одеська область.

Подробности-ТВ

  Категорія: