Інваліди Луцька, постраждалі на виробництві, не можуть отримати субсидію

Інваліди Луцька, постраждалі на виробництві, не можуть отримати субсидію
23 Квітня 2015
Друкувати цю новину

sybsudiaЛучани з обмеженими фізичними можливостями, які втратили працездатність на виробництві, не можуть отримати субсидії, через довідки, видані Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

Про це стало відомо під час засідання комісії міськради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства сьогодні, 21 квітня.

У Луцьку більше 900 осіб з інвалідністю з трудовим каліцтвом. Більше чотирьох років люди, які постраждали на виробництві, не можуть отримати субсидії, повідомила депутат міської ради, член депутатської групи «Новий Луцьк» Ірина Констанкевич.

З її слів, до неї звернулися представники громадської організації «Захист», яка опікується ветеранами, людини з інвалідністюми і постраждалими на виробництві. Зі слів представників організації, Фонд соціального соціального страхування від нещасних випадків на виробництві (далі – ФСС) неправомірно включають в довідку про дохід компенсацію на засоби реабілітації. Тобто, в довідку про доходи включені візки, протези, медикаменти ( а точніше – вартість цих засобів і послуг), хоча самих грошей за них постраждалим на руки не видавали.

Відтак, в міській раді пропонують створити комісію для врегулювання питання надання субсидій людини з інвалідністюм, які отримали каліцтво на виробництві. Після консультацій до її складу мають бути включені представників груп і фракцій, представник ФСС, департаменту соцполітики та організації «Захист». Ця комісія має об’єктивно вивчити ситуацію її правову, медичну, соціальну складову.

Зі слів голови організації «Захист» Тетяни Хмілевської, у них є роз’яснення Міністерства соцполітики, ДФС, МСЕКу про те, що є підстави не включати витрати на реабілітацію в дохід людини з інвалідністю. Але, незважаючи на це, ФСС включає в довідку засоби реабілітацію. І ця ситуація виникла лише з тими особами, які втратили працездатність на виробництві.

Ірина Констанкевич додала: такий прецедент створений лише в Луцьку. В інших містах таких випадків немає.

Директор департаменту соцполітики Лариса Боярин пояснює, що є рішення судів на користь ФСС, хоча Фонду пропонували змінити форму довідки і включати туди гроші, виплачені на руки.

Натомість, в Фонді соцстрахування скаржаться, що через зміну форми довідки вони мусять повертати виплачені кошти.

Відтак, депутати вирішили створити комісію для врегулювання згаданого питання.

Волинські новини

  Категорія: