Интернаты для детей-инвалидов страдают от недофинансирования (Відео)

23 Березня 2012 Друкувати цю новину

Інтернати для дітей-осіб з інвалідністю фінансують гірше аніж заклади, де виховуються здорові діти. Такий висновок в уряді зробили після низки перевірок у цих закладах. І це при тому, що хворим потрібно значно більше уваги, не кажучи вже про ліки і вітаміни. Як живуть і на що сподіваються заклади для особливих дітей у репортажі наших кореспондентів.

У Меджибізькому інтернаті 52 вихованці. Більшість дітей - ходити не можуть. Та на всіх тут лише 2 інвалідних візки. Придбати більше не можуть, грошей не вистачає навіть на ліки.

Євгенія Бондарчук, медсестра Меджибізького інтернату:

- Держава виділяє дві гривні тридцять копійок, це мало, потому що епілепсіки є, і такі діти, і вони всі на медикаментах. Один пенкатин коштує 80 гривень.

На лікування дітей в Снятинському інтернаті витрачають утричі більше.

Леонид Шимчук, директор Снятинського будинку-інтернату:

- В нас десь на дитину припадає коло 6 гривнів і десь з цього третина припадає державних.

Третину коштів виділяють організації, яких в області зобов'язали взяти шефство над інтернатами, таких 14. Решта грошей - спонсорські. Вони ж забезпечують мийними засобами, іграшками та харчами. У нинішньому обіді перше і друге за державний кошт, десерт - спонсорський.

Галина Григорчук, шеф-повар Снятинського будинку-інтернату:

- Люди нам з овочами нам допомагають, а з фруктами нам допомагають спонсори.

Але ходити із простягнутою рукою інтернати не повинні, згадали в уряді, після того як підрахували, що дитбудинки для здорових дітей фінансують в рази краще за інтернати для осіб з інвалідністю.

Юрій Павленко, уповноважений президента у правах дитини:

- Діти в цих закладах в повній мірі не забезпечені ліками. Вони всі переважно знаходяться в далеких районах селах, подалі від людських очей, ніби їх не існує.

В інтернатах зраділи. Кажуть, якщо грошей виділятимуть більше, діти-інваліди можливо, матимуть комп'ютер чи нові розвивальні ігри.

Окрім того, кажуть в інтернаті, варто збільшити витрати на транспорт, щоб можна було возити дітей в театри та на екскурсії, а також - переглянути меню. Наприклад, давати ковбаси і оселедців більше, а курятину передбачити і для вихованців старших 18-ти років.

Олена Цинтила, Ольга Клюєва, Максим Соколик,
Новини, Телеканал "Інтер".

Подробности-ТВ

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук