Інклюзивні рішення для рівноправного та відповідального суспільства

by Olga Zhurbenko | 9 Лютого 2016 10:14

Інклюзивні рішення для рівноправного та відповідального суспільстваПРО ПРОЕКТ 

У 2013 р. Національна Асамблея Інвалідів України у партнерстві з Британською Радою розпочала новий проєкт – IDEAS, що фінансується Європейським Союзом. Він спрямований на розбудову рівноправного та інклюзивного суспільства для людей з інвалідністю.

В Україні, як і в багатьох інших країнах, політичні рішення, що приймаються у сфері інвалідності, не завжди задовольняють потреби тих, на кого вони спрямовані. Крім того, існуючі норми законодавства дуже часто не виконуються через неефективну систему надання послуг, відсутність контролю за діями влади та недостатню обізнаність у сфері інвалідності як серед представників органів влади, так і серед громадськості. Сприяти вирішенню цих проблем можна шляхом більш активного залучення людей з інвалідністю і організацій, що працюють у цій сфері, до процесів управління в якості партнерів органів влади.

Отже проєкт IDEAS має на меті розбудову інклюзивного суспільства шляхом посилення спроможності організацій, що працюють у сфері інвалідності, та їх ролі в процесі прийняття рішень задля кращого представництва інтересів людей з інвалідністю та захисту їхніх прав. Проєкт фінансується Європейським Союзом та виконується Британською Радою в Азербайджані, Вірменії, Грузії, Йорданії, Лівані, Україні та Великобританії.

ПАРТНЕР В УКРАЇНІ

Партнерами проєкту у кожній з цих країн є громадські організації, що працюють у сфері інвалідності. В Україні партнером проєкту є Національна Асамблея осіб з інвалідністю України – організація, що об’єднує 108 неурядових організацій людей з інвалідністю, і виступає соціальним партнером держави щодо формування політики у сфері соціального захисту людей з інвалідністю та забезпечення їх прав.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ У ПРОЕКТІ

У проєкті IDEAS заплановано цілий ряд заходів для підвищення рівня кваліфікації організацій і окремих осіб з інвалідністю, а також для посилення співпраці між органами влади і громадянським суспільством в процесі прийняття рішень. Основними заходами у проєкті є:

ПРІОРИТЕТИ, ВИЗНАЧЕНІ УЧАСНИКАМИ ПРОЕКТУ

На сьогодні було проведено серію зустрічей у форматі «Пошук майбутнього», метою яких було розглянути ситуацію у минулому та сьогоденні, означити пріоритети для кожної з країн, а також намітити плани дій для вирішення проблем шляхом участі організацій та людей з інвалідністю у процесі прийняття рішень. Серед пріоритетних питань були виділили такі:

ОСНОВНІ ЗАХОДИ У ПРОЕКТІ

Восени 2013 року група представників органів влади, організацій громадянського суспільства та засобів масової інформації здійснила навчальний візит до Великої Британії для дослідження процесу відкритого та інклюзивного прийняття рішень у галузі інвалідності.

На основі виявлених потреб у кожній країні та тих знань, які були отримані в ході навчального візиту, учасники проєкту розробили рамку інклюзивного прийняття рішень, яка пізніше була пристосована до особливостей кожної країни. У другому році виконання проєкту було розроблено три посібники – для державних органів, громадянського суспільства та журналістів, які використовуватимуться як керівництво з залучення організацій громадянського суспільства та безпосередньо людей з інвалідністю до процесу прийняття рішень.

ПОСІБНИКИ З ІНКЛЮЗИВНОГО ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

Посібник з інклюзивного прийняття рішень для громадських організацій[1]

Посібник з інклюзивного прийняття рішень для засобів масової інформації[2]

Посібник з інклюзивного прийняття рішень для державних органів[3]

Endnotes:
  1. Посібник з інклюзивного прийняття рішень для громадських організацій: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2016/02/Posibnyk_GO_ukr.pdf
  2. Посібник з інклюзивного прийняття рішень для засобів масової інформації: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2016/02/Posibnyk_ZMI_ukr.pdf
  3. Посібник з інклюзивного прийняття рішень для державних органів: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2016/02/Posibnyk_DV_ukr.pdf

Source URL: https://naiu.org.ua/inklyuzyvni-rishennya-dlya-rivnopravnogo-ta-vidpovidalnogo-suspilstva/