Інформаційний захід із жителями Черкас: “Увага! Ви зайняли чуже місце!”

Інформаційний захід із жителями Черкас: “Увага! Ви зайняли чуже місце!”
22 Серпня 2017
Друкувати цю новину

Напередодні набрання чинності змін до законодавства у частині посилення відповідальності за паркування на місцях для осіб з інвалідністю, патрульна поліція Черкас разом із заступником голови Комітету доступності м.Черкаси та представником Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України в Черкаській області Лесею Валяєвою провела інформаційний захід із жителями міста “Увага! Ви зайняли чуже місце!”.

Порадувало те, що патрульна поліція Черкас не лише об’єднала зусилля з представниками громадськості, а й підготувала інформаційні буклети для водіїв.

Метою цього заходу було не лише інформування водіїв про зміни внесені до законодавста щодо підвищення розміру штрафів за зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю або осіб, які їх перевозять. А й інформування власників паркувальних майданчиків про збільшення відповідальності за відсутність облаштування паркувальних місць для осіб з інвалідністю.

Одночасно цей захід був своєрідним моніторингом кількості наявних паркувальних місць для осіб з інвалідністю у місті, та їх відповідності державним будівельним нормам. На жаль, в місті нам не вдалося знайти жодного паркувального місця для осіб з інвалідністю, яке в повній мірі відповідає нормативам. Основною проблемою було те, що не дотримується ширина місця для автомобіля особи з інвалідністю (мін. 3 м 50 см), а також відсутність всіх необхідних знаків та символів. Не дотримується, також, обов’язкова кількість місць для автомобілів людей з інвалідністю – має бути не менше 10% від загальної кількості місць на стоянці, але не менше одного місця.

Варто відзначити, що представники адміністрації найбільших супермаркетів Черкас таких, як «Любава», «Депот», «Новус» і ресторану «Буба» позитивно сприйняли інформацію та обіцяли в найкоротший термін привести свої парковки у відповідність чинному законодавству.

За результатами проведеної роботи планується проведення круглого столу із залученням представників не лише патрульної поліції, Комітету доступності і громадських активістів, а й представників місцевої влади, зокрема профільних управлінь та департаментів.

Як повідомлялося, 22 червня Верховна Рада ухвалила цей закон (Закон України № 2109-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю”).

Згідно з документом, штраф за відповідне правопорушення складатиме від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 – 1700 гривень). Такий самий штраф загрожуватиме суб’єктам господарювання за необлаштування місць для осіб з інвалідністю на паркувальному майданчику або на тротуарах. Автомобілі, що займають місця для осіб з інвалідністю, дозволено евакуювати.

Леся Валяєва, Facebook + фото

  Категорія: