Громадські організації закликають політиків створити на виборчих дільницях умови для голосування людям з інвалідністю

Громадські організації закликають політиків створити на виборчих дільницях умови для голосування людям з інвалідністю
29 Серпня 2014
Друкувати цю новину

Громадські організації закликають політиків та громадськість створити рівні можливості для участі у виборах людям з інвалідністю.

Про це сказала 26 серпня на прес-конференції в УНІАН на тему: «Рівні можливості у виборах-2014 для людей з інвалідністю» голова правління Вінницької міської організації соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» Ірина Саранча.

За її словами, на сьогодні в Україні проживає понад 2 млн 800 тис. людей з інвалідністю, і це є вагома частка виборців. «На сьогодні ця категорія людей позбавлена можливості повноцінного голосування і волевиявлення», – сказала вона.

За словами Саранчі, важливо, щоб інваліди голосували саме на виборчих дільницях, а не вдома. «Це є кроком до того, щоб показати, що ми голосуємо так само, як звичайні люди», – додала вона.

Саранча висловила сподівання, що політичні партії будуть «трошки толерантнішими і трошки активнішими щодо людей з інвалідністю».

За словами Саранчі, Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні провела моніторинг виборчих дільниць у Вінницькій та Одеській областях, який засвідчив, що більшість виборчих дільниць не є доступними для людей з інвалідністю. Зокрема, вони розташовані на других поверхах, приміщення не обладнані пандусами.

Саранча повідомила, що в цих областях було здійснено інформування людей з інвалідністю, зокрема, були проведені відповідні тренінги, працювала гаряча лінія, на яку інваліди та члени їх родин могли звернутися із запитаннями щодо участі у виборах.

Крім того, було відзнято відеоролик, видано інформаційні буклети та плакати для того, щоб спонукати людей з інвалідністю бути активними, а громади міст мають зрозуміли, що поряд із звичайними людьми є люди, які потребують толерантного ставлення.

«Ми сподіваємося, що парламентські вибори будуть доступнішими для людей з інвалідністю», – сказала Саранча.

За її словами, зараз багато військових повертаються із зони АТО людини з інвалідністюми, і тому тема участі у виборах осіб з інвалідністю є актуальною.

Голова правління ГО «Рада Вінниччини» Людмила Станіславенко зазначила, що необхідно розташовувати виборчі дільниці на перших поверхах, передбачити розширені кабінки для голосування для людей на візках, зробити пандуси.

УНІАН

  Категорія: