Гіперактивні діти

Гіперактивні діти
15 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

13 жовтня 2014 року у Міністерстві освіти і науки відбувся семінар з питань дошкільної освіти дітей з особливими потребами.

Тема семінару «Гіперактивна дитина» – дуже актуальна в наш час.

_MG_0009 (1)

Років двадцять тому це поняття практично не звучало в повсякденній промові. Тепер же воно у всіх на слуху. Чому? Чи не тому, що кількість таких дітей останнім десятиліттям помітно збільшилася, і це вже стає суспільно значущою проблемою?

Так, ще кілька років тому в початкових класах гіперактивних дітей було по одному-два в класі, а зараз до цієї групи потрапляє вже близько 20–30% учнів. І цей відсоток, нажаль, постійно росте.

_MG_0017 (1)

Психологам, педагогам і батькам необхідні знання про те, як краще організувати взаємодію з гіперактивною дитиною. Це допоможе компенсувати їм емоційні та поведінкові порушення й повноцінно розвиватися та адаптуватися в соціумі.

Олена Яковенко, директор центру лікувальної педагогіки, нейропсихолог охарактеризувала основні ознаки гіперактивної дитини:

  • перебуває у постійному русі й просто не може себе контролювати, навіть якщо утомилась продовжує рухатися, а знесилившись остаточно, плаче й істерить;
  • швидко й багато говорить, ковтає слова, перебиває, не дослуховує. Задає мільйон запитань, але рідко вислуховує відповіді на них;
  • неможливо вкласти спати, а якщо спить, то уривками, неспокійно;
  • дитина – некерована, при цьому зовсім не реагує на заборони й обмеження. У будь-яких умовах (будинок, магазин, дитсадок, дитячий майданчик) поводиться однаково активно;
  • часто провокує конфлікти. Не контролює свою агресію – б’ється, кусається, штовхається, причому пускає в хід підручні засоби…

_MG_00120

Під час семінару було надано поради щодо роботи з гіперактивними дітьми.

Нагадуємо, що Міністерством започатковано проведення циклу семінарів для педагогів та батьків дітей з особливими освітніми потребами. На сайті Міністерства є окрема рубрика: «Дошкільна освіта дітей з особливими потребами», в ній розміщено всі відео-матеріали вебінар-семінарів, поради щодо роботи з такими дітками, спеціальні програми тощо.

Матеріали семінару пропонуємо переглянути на сайті ПедПреса

Міністерство освіти і науки України

  Категорія: