Громадська рада обговорила важливі питання

16 Червня 2014 Друкувати цю новину

Громадська рада обговорила важливі питання

11 червня 2014 року в актовому залі Київського міського палацу ветеранів відбулося засідання Громадської ради при Державній службі з питань осіб з інвалідністю та ветеранів. Головуючими на засіданні виступали співголови консультативно-дорадчого органу в частині питань, що стосувалися сфери діяльності всеукраїнських громадських об'єднань осіб з інвалідністю та ветеранів.

Керівництво Служби представляв перший заступник Голови Служби Володимир Сіроштан. Він виступив з актуальним для всеукраїнських громадських об'єднань осіб з інвалідністю та ветеранів питанням щодо фінансової підтримки державою їх статутної діяльності. В. Сіроштан зосередив увагу присутніх на пропозиціях Служби стосовно нових підходів до надання фінансової підтримки громадським об'єднанням, зокрема, запровадження механізму розподілу фінансової підтримки на конкурсних засадах, що відповідає європейським підходам. Разом з тим, враховуючи існування протилежних точок зору щодо доцільності конкурсу, різних підходів до оцінки ефективності заходів громадських об'єднань, це важливе питання, як зазначили деякі представники громадських об'єднань, потребує додаткових напрацювань. Отже, Громадська рада не підтримала пропозицій щодо впровадження конкурсного підходу до фінансування статутної діяльності громадських об'єднань.

Жваве обговорення викликало питання стосовно виконання бюджетної програми із забезпечення житлом осіб з інвалідністю війни, воїнів-інтернаціоналістів, осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб з інвалідністю по зору та слуху, військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку. На жаль, питання забезпечення житлом цих пільгових категорій громадян перебуває у край небезпечному стані з точки зору фінансування державної програми у 2014 році. Учасники засідання дійшли спільного висновку, що наступного року житлова програма, як важливіша частина державної політики у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю і ветеранів, має бути відновлена у повному обсязі. Щодо погашення кредиторської заборгованості у цьому питанні, то таку нагальну потребу Служба та Громадська рада взялися вирішувати спільно.

Попри дуже непросту ситуацію в країні члени Громадської ради не обійшли своєю увагою питання підготовки до проведення Всеукраїнського форуму ветеранів у перші дні жовтня поточного року, а також організації і проведення Міжнародного дня осіб з інвалідністю, обговорили питання вдосконалення взаємодії громадських об'єднань з Державною службою з питань осіб з інвалідністю та ветеранів та іншими органами виконавчої влади.

Державна служба з питань осіб з інвалідністю та ветеранів України

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук