Досягнення Австрії у забезпеченні людей з інвалідністю правом на працю

Досягнення Австрії у забезпеченні людей з інвалідністю правом на працю
24 Січня 2018
Друкувати цю новину

Досягнення Австрії у забезпеченні людей з інвалідністю правом на працюКоли йдеться про зайнятість людей з інвалідністю у країнах Європи, варто згадати Австрію, яка зробила суттєвий крок в покращенні якості життя своїх громадян з інвалідністю.

В Австрії живе близько 1,6 мільйона людей з інвалідністю віком від 16 до 64 років. Їх права регулюються Законом про інвалідність, який проголошує рівність таких людей зі здоровими громадянами. Фактично, це означає, що будь-які товари, послуги або інформація, які компанії пропонують громадськості, повинні також бути запропоновані їм без жодних перешкод.

Проблемою працевлаштування осіб з інвалідністю в Австрії займається Державна служба зайнятості (ДСЗ) та Федеральна служба соціальної політики (ФССП). ДСЗ має федеральний офіс, 9 земельних представництв, 67 інформаційних офісів та 101 місцевий офіс. Послуги з підтримки зайнятості та супроводу на робочому місці доступні в усій країні та фінансуються з державного бюджету.

Австрія 1

В цілому, за даними ДСЗ, показник безробіття серед людей з інвалідністю складає 9,6%. Наглядною є ситуація, що у 2012 році в ДСЗ зареєструвалося 36 349 людей з інвалідністю – приблизно 30% з них протягом першого року знайшли роботу на відкритому ринку праці. Закон про зайнятість осіб з інвалідністю в Австрії зобов’язує роботодавців приймати на роботу одну людину з обмеженими можливостями на кожні 25 постійних зайнятих місць. При невиконанні такої квоти роботодавець змушений платити штраф, кошти від збору якого використовують для професійної реабілітації громадян з інвалідністю.

Крім того, в Австрії підприємці, які надають роботу більшій кількості людей з інвалідністю, ніж передбачено системою квот, отримують субсидії і заохочувальні виплати від держави.

Федеральна служба соціальної політики Австрії фінансує та координує реалізацію Програми підтримки зайнятості в країні. ФССП залучає до надання послуг з підтримки зайнятості неурядові організації. Такі послуги включають в себе надання помічника із зайнятості (строком до 1 року) та супровід на робочому місці протягом 3-6 місяців (часто така послуга надається людям з розумовими обмеженнями).

Можна зробити висновок, що в Австрії право людей з інвалідністю на працю забезпечується злагодженою державною політикою, яка дбає про рівність своїх громадян і ставить на меті досягнення неупередженого ставлення до кожного з них. Саме такі принципи слід використовувати в Україні.

Cтаття була підготовлена за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проєкту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю ГПО «Права людини» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Громадський простір

  Категорія: