Доступність до правосуддя – пріоритет

24 Березня 2017 Друкувати цю новину

Доступність до правосуддя - пріоритет23 березня 2017 року на базі Апеляційного суду міста Києва вдруге зібралася Робоча група із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві.

До участі у засіданні були запрошені представники судів, зокрема апеляційного суду міста Києва, апеляційного суду Київської області, Київського апеляційного господарського суду, Київського апеляційного адміністративного суду, Шевченківського районного суду міста Києва, а також територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві, Національної асоціації адвокатів України.

Водночас на зустрічі були присутні представники різних громадських організацій: Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю «Правозахисна спілка осіб з інвалідністю»; Українського товариства сліпих; Всеукраїнської громадської організації «Асоціація осіб з інвалідністю-спинальників України» тощо.

Під час засідання розглянуто питання доступності та безбар’єрності доступу до правосуддя осіб з інвалідністю у Шевченківському районному суді міста Києва, в тому числі план вдосконалення приміщення цього суду для його доступності особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення; вжиття організаційних заходів щодо приведення сайтів судових установ у відповідність до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2013 року № 730 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 січня 2002 року № 3 і від 29 серпня 2002 року № 1302»; обговорено та затверджено план діяльності Робочої групи міста Києва по реалізації Програми «Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями» на 2017 рік.

Говорячи про доступність суду та судової процедури для осіб з інвалідністю, учасники наголосили на тому, що вона виявляється в архітектурній, транспортній та інформаційній складових. Отже, саме на цих пунктах варто зосередити всю увагу і сили Робочої групи.

Найперше, що заплановано, – це проконсультувати та допомогти Шевченківському районному суду стати взірцем та повністю відповідати трьом пунктам доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві. У свою чергу заступник керівника апарату Шевченківського районного суду м. Києва Руслан Ширма доповів, що керівництво суду глибоко зацікавлене і вже розпланувало, що саме і яким чином планується вдосконалити.

Під час обговорення «Стратегії – 2017» учасники групи запропонували, аби сайти судових установ мали спеціальне програмне забезпечення для людей з порушенням зору і слуху. А також ті суди, що не мають на сайті розміщеної статті про відповідальних осіб з комунікації та співпраці з людьми з інвалідністю, мають опублікувати таку інформацію.

Наступними етапами роботи Групи є організація локальних тренінгів для працівників суду, до обов’язків яких входить спілкування з відвідувачами, щодо надання допомоги в реалізації прав та законних інтересів осіб з інвалідністю в судових установах.

Враховуючи той факт, що київські суди апеляційної інстанції мають більшу відповідність вимогам доступності, учасники Робочої групи закріпили за кожними з них громадську організацію для консультацій та досягнення високої якості у роботі з відвідувачами з інвалідністю. Зокрема, з Київським апеляційним адміністративним судом співпрацюватиме УТОС, з Київським апеляційним господарським судом – ВГО «Асоціація осіб з інвалідністю-спинальників України», з Апеляційним судом міста Києва – ВГОІ «Правозахисна спілка осіб з інвалідністю», з Апеляційним судом Київської області – Національна Асамблея людей з інвалідністю України. З територіальним управлінням Державної судової адміністрації та Вищою радою правосуддя співпрацюватимуть разом усі названі громадські організації.

Чудовим завершенням зустрічі стала пропозиція визначити Вищу раду правосуддя та Національну асоціацію адвокатів України як постійних членів Робочої групи.

Наступне засідання, на якому затвердять «Стратегію – 2017», заплановано на квітень-місяць із супроводженням онлайн-трансляції.

 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук