Доступність для кожного – зручність для всіх!

Доступність для кожного – зручність для всіх!
10 Квітня 2018
Друкувати цю новину

Доступність для кожного – зручність для всіх!

Ми звикли жити проміжками «від виборів до виборів». Фіксуємо передвиборчі обіцянки, рахуємо голоси і сперечаємося про політичну приналежність. Але чи задумувались ви колись, як ви голосуєте? Здавалося б, нічого складного: береш паспорт, йдеш на дільницю, отримуєш бюлетень, заходиш в кабінку і віддаєш голос. Це якщо у вас все нормально зі здоров’ям. А якщо ні? А якщо ви – батьки, яким треба взяти дитину з собою? Якщо підкралась старість і так просто сходами не піднятися?

Досить складно. Але вихід є. Можна просто протестувати або голосувати «на дому», а можна спробувати змінити дійсність – зробити виборчі дільниці, а вірніше, приміщення, в яких вони перебувають зараз принаймні частково доступними.

Саме про другий шлях задумались в Житомирі. І Житомир-Онлайн не міг залишатися осторонь. В конференц-залі готелю «Рейкартц» зібралися представники громадських об’єднань людей з інвалідністю та експерти IFES (Міжнародна фундація виборчих систем), які здійснюють моніторинг рівного доступу всіх людей до можливості скористатися своїм виборчим правом. Людина з інвалідністю може бути не лише виборцем, але й спостерігачем, або й кандидатом у депутати наприклад. А серед виборців обов’язково будуть маломобільні групи населення, про які ми говорили вище. Кожен з нас може мати тимчасову мало мобільність. Вивихнули ногу? Маєте важку сумку? Дитячий візок? Милиці? Вітаю, ви вже в цій групі! Тому бути виключеним у день виборів – невесела перспектива.

На дводенному семінарі-практикумі «Доступність виборчих дільниць» виступили гості з Полтави. Адже саме Полтавська область стала пілотною у моніторинговому проєкті IFES. Після аналізу і написання анкети аудиту були досліджені абсолютно всі виборчі дільниці і як виявилось, з більш ніж тисячі доступними виявилось 3 (три!)

За результатами аудиту доступності був написаний звіт та рекомендації керівникам ОТГ та ОДА щодо покращання ситуації. Зараз ситуація змінилась у кращий бік. Але робота триває. Є надія, що до 2020 року більшість дільниць буде доступною для всіх.

В Житомирі семінар організований був силами ЖОГОЛІ «Молодь. Жінка. Сім’я». За умови співпраці з владою на місцевому рівні є надія, що наступний такий проєкт буде реалізовано саме у нашій області.  Адже всі учасники семінару отримали практичні навички проведення аудиту доступності і тепер мають можливість ефективно консультувати всіх стейкхолдерів та громадськість.

  Категорія: