Дім, де повертають здоров’я і віру в себе

by Olga Zhurbenko | 6 Листопада 2015 11:29

[1]Завдяки наполегливості й небайдужості місцевої влади в Умані налагодили ефективну реабілітацію людей з особливими потребами

Важко переоцінити значення реабілітації в житті людей з особливими потребами. На жаль, санаторії різних напрямів та профілів, інші заклади, зокрема найсучасніші, нині не вельми доступні пересічному українцеві. Тому на місцях намагаються полегшити долю осіб з інвалідністю, розбудовуючи відповідні можливості реабілітації.

Один із закладів відновлення здоров’я людей з особливими потребами з’явився завдяки місцевій громаді в Умані на Черкащині. Як розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер, про реабілітаційний комплекс потурбувалися місцеві активісти за сприяння міської ради.

Зарадили спонсори

Ідея створення закладу виникла ще 10 років тому, коли на законодавчому рівні для ветеранів праці скасували безкоштовне забезпечення санаторно-курортними путівками. Люди з обмеженими можливостями почали звертатися до депутатів міської та обласної рад, у вищі органи влади з єдиним запитанням: «Як у такій ситуації оздоровитися?»

Для закладу, який на місці надавав би санаторні послуги, необхідно було передовсім знайти відповідне приміщення. В око активістам упала будівля колишньої офіцерської їдальні, яка на той час перебувала у віданні Міністерства оборони. Довго місцева влада домагалася передачі її в комунальну власність міста. І це вдалося. Через кілька років завдяки наполегливості міської влади та громади будівлю, що була в занедбаному стані, передали в підпорядкування управлінню праці та соціального захисту населення для майбутнього реабілітаційного комплексу.

Завдяки спонсорській допомозі, активній участі працівників управління праці та соціального захисту населення, громадськості міста та якісній прискореній роботі підрядників у реабілітаційному комплексі відкрили спочатку кімнати для тимчасового проживання одиноких ветеранів. Потім тут з’явилося ціле відділення соціально-медичної реабілітації, в якому пенсіонерам, людини з інвалідністюм та одиноким непрацездатним громадянам безплатно надавали соціальні послуги та найрізноманітніші фізіотерапевтичні процедури, налагоджено роботу клубу «Активне довголіття». Наступним кроком стало відкриття водного відділення.

Нарешті реабілітаційний комплекс, до створення якого доклали багато зусиль керівники підприємств та установ міста, міський благодійний фонд імені Коллонтай, особисто депутат обласної ради Галина Кучер, відкрито. Звичайно, без допомоги місцевої влади, яка надала з бюджету понад два мільйони гривень, і спонсорів завершити цей комплекс було б складно.

На гостинний вогник

Зате нині цей соціальний заклад, підпорядкований Центру соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення, повністю в розпорядженні осіб з інвалідністю та ветеранів війни і праці, учасників АТО, пенсіонерів. Щороку тут одержують соціально-реабілітаційні послуги понад 1,5 тисячі осіб. Послуги за направленнями та путівками управління праці та соціального захисту населення надають висококваліфіковані медичні працівники. Проходять тут реабілітацію й молоді інваліди, які цього потребують.

У закладі є все для медичної реабілітації, зокрема й відділення фізіотерапії. Весь набір водних процедур, масаж, світло-, електро- та теплові процедури, лікувальна фізкультура, кріосауна та соляна кімната — ці та інші медичні призначення із задоволенням виконують пацієнти закладу, адже самі бачать, як крок за кроком відновлюють здоров’я. До цього слід додати активні заходи психолога та психотерапевта. Особливо ефективні вони для молодих учасників бойових дій. У поєднанні з ароматерапією, спілкуванням у гуртках художньої самодіяльності, бальних танців, переглядом кінофільмів, різноманітними конкурсами, рукоділлям, а це вишивання та плетіння, іншими заняттями ці люди швидко повертають собі хороше самопочуття та психологічну рівновагу.

Активне дозвілля відвідувачам комплексу допомагають забезпечити міські клуби «Надвечір’я», «Катюша», «Оптиміст», «Калина», «Гармонія». За їхньої участі, крім концертів та вечорниць, відбуваються зустрічі із громадськими діячами, партійними лідерами, керівниками органів влади і профспілок. До речі, на цей гостинний вогник часто заходять й інші жителі мікрорайону.

— Тут працюють справді душевні люди, які вболівають за кожного відвідувача комплексу, оточують його турботою й увагою, — сказав один із молодих воїнів, який уже встиг побувати на передовій. — Без них було б дуже важко.

— За налагодження ефективної реабілітації осіб з інвалідністю ми одержали відзнаку Ради Європи і Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, — поділилася радістю Галина Михайлівна. — Нині до нас часто приїздять, щоб запозичити досвід створення комплексу з інших регіонів України. Ми із задоволенням показуємо й розповідаємо все, що може згодитися нашим колегам. Адже вважаємо, що такі заклади повинні ефективно працювати в кожному місті.

Міська влада, депутатський корпус підтримали учасників АТО і передбачили в міському бюджеті відповідні кошти для їхньої реабілітації. Цього року вже пройшли такий курс 11 учасників бойових дій. Троє одержують послуги зараз. У закладі 18 ліжко-місць для цілодобового перебування. Отож створено хорошу базу для реабілітації учасників АТО всієї області.

Урядовий кур’єр[2]

Endnotes:
  1. [Image]: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2015/11/Zdorov.jpg
  2. Урядовий кур’єр: http://ukurier.gov.ua/uk/articles/dim-de-povertayut-zdorovya-i-viru-v-sebe/

Source URL: https://naiu.org.ua/dim-de-povertayut-zdorov-ya-i-viru-v-sebe/