Держсанепідслужба посилює заходи з профілактики поліомієліту

Держсанепідслужба посилює заходи з профілактики поліомієліту
16 Вересня 2015
Друкувати цю новину

Державна санітарно-епідемічна служба України, щоб попередити виникнення та поширення захворювання на поліомієліт серед населення, посилює заходи з профілактики цього захворювання.

Зокрема, у Закарпатській області посилили епідеміологічний нагляд за випадками усіх інфекційних захворювань, які не виключають поліовірусного походження. Фахівці розпочали ретроспективний аналіз історій хвороб дітей, які з початку 2015 року перебували в інфекційних, неврологічних та педіатричних стаціонарах. Це необхідно, щоб виявити захворювання, що мають схожі симптоми із гострим в’ялим паралічем (ГВП). Працівники Держсанепідслужби у Закарпатській області мають додатково обстежити не менше п’яти контактних осіб, у першу чергу, дітей до п’ятирічного віку по кожному випадку ГВП, зареєстрованому в 2015 році.

«Епідеміологічний нагляд у Закарпатській області один із найсильніших в Україні, зокрема, у 2015 році там виявлено 12 випадків гострих в’ялих паралічів. Тому невипадково проблему із циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів виявили саме у цьому регіоні, – наголошує керівник Держсанепідслужби України Святослав Протас. – Тепер необхідно посилити епідеміологічний нагляд за ентеровірусними інфекціями, у тому числі поліомієлітом, й в інших регіонах України, щоб оперативно виявити змінені поліовіруси, або їх занесення з ендемічних з поліомієліту країн, та запровадити протиепідемічні та профілактичні заходи”.

Усі територіальні органи Держсанепідслужби та державні установи, що входять до сфери управління відомства мають проаналізувати та оцінити ефективність епідеміологічного нагляду за поліомієлітом/гострими в’ялими паралічами на основі критеріїв визначених МОЗ України та ВООЗ.

Кожен із регіонів повинен забезпечити вірусологічний моніторинг ентеровірусних інфекцій із подальшою обов’язковою доставкою до Центральної лабораторії з діагностики поліомієліту всіх ізольованих штамів поліовірусів. Обстеженню підлягають здорові діти в організованих колективах. Усі хворі з клінічними проявами гострих в’ялих паралічів або підозрою на ентеровірусну етіологію залишаються під ретельним наглядом. Під особливою увагою фахівців Держсанепідслужби опиняються дослідження стічних вод.

Крім того, територіальні органи Держсанепідслужби України та державні установи, що входять до сфери її управління повинні посилити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за станом водопостачання та водовідведення в закладах охорони здоров’я, оздоровлення та відпочинку, дитячих закладах, за джерелами централізованого водопостачання а також ефективною роботою очисних споруд на випусках стічних вод до поверхневих водойм.

Такі заходи мають попередити виникнення та поширення захворювань ентеровірусного походження серед населення та дадуть змогу і у подальшому підтримувати Україною статус країни, вільної від поліомієліту.

Урядовий портал

  Категорія: