Чи пристосований Ужгород для людей з інвалідністю?

18 Серпня 2017 Друкувати цю новину

За даними Центру перспективних соціальних досліджень Міністерства соціальної політики, станом на початок 2016-го року в Україні налічується більше 2,5 млн осіб із інвалідністю. Майже 80% із них – працездатного віку. Однак у багатьох містах України, в тому числі і в Ужгороді, ще не створені відповідні умови для їх повноцінного життя.

Однією з основних проблем є неможливість вільного пересування, відсутність спеціальних пандусів та доріжок, необладнані зупинки та транспортні засоби. В Ужгороді є лише декілька автобусів, куди безперешкодно може заїхати людина на візку, інформує Ужінформ.

Денис Сухотін, голова Закарпатського обласного товариства осіб з інвалідністю

Є проблематика відпочинкового характеру. Тобто, культурного відпочинку, спорту, знову ж таки доступу до об’єктів туристичної інфраструктури. Вони не пристосовані для людей, які мають проблеми з пересуванням, зором, слухом. Не вистачає доріжок, пандусів, спеціальних наліпок контрастних для людей з порушенням зору.

Обов’язковими є облаштовані ліфти, куди б без проблем могла заїхати людина на інвалідному візку. Також спеціально адаптовані туалети у місцях громадського призначення з поручнями та зручно розташованими умивальниками. У деяких закладах та готелях Ужгорода такі є, однак усім вимогам вони не відповідають.

Представники Закарпатського товариства осіб з інвалідністю неодноразово порушують ці питання на обласному рівні. Кажуть – результат є, однак багато з них ще не є невирішеними.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук